Andrea Kerestešová si oholí hlavu v novém klipu skupiny Piano

Praha – Pražská čtveřice Piano vydává po třech letech druhé album nazvané Theia. Herečka Andrea Kerestešová, přítelkyně zpěváka a frontmana kapely Mikoláše Růžičky, si zahrála v jejich novém klipu k songu Try. Skupina desku pokřtí v sobotu 30. ledna v pražském klubu NoD/Roxy za účasti zajímavých hostů, třeba Františka Boříka z kapely Mandrage. Po koncertě Piana proběhne afterparty s hudebním setem DJ Evy Porating (Radio1).

Kapelu Piano založil člen zvučné indie-folkové skupiny Republic of Two Mikoláš Růžička a přizval k sobě svého bratra Štěpána Růžičku (Republic of Two), Jana Janečku (Luno, Tichonov) a Timona Svobodu (Holden Caulfield).

Název nového alba se odvolává k teorii o vzniku Měsíce. Theia byla údajně hvězda, která se před více než 4,5 miliardami lety srazila se Zemí a právě díky této gigantické srážce došlo k odtržení Měsíce od Země. Deska ve stylu alternativního dream-popu obsahuje jedenáct skladeb. Její obal, na kterém jsou zachyceny aboriginské děti, fotila Andrea Kerestešová.

Kapela zároveň představila hned dva nové klipy. První ke skladbě Boy, který doma společně natočili Růžička s Kerestešovou. „V černobílém videu se promítají minimalisticky natočené tváře a autentické záběry z rodinného archivu," řekl o klipu zpěvák.

Ve druhém klipu k písni Try vystupuje zpěvákova partnerka, herečka a fotografka Andrea Kerestešová, která hraje ženu, odhalující se sama před sebou. „Píseň je o tom, že si my sami vytváříme svět, ve kterém žijeme, a nesmíme se bát pokusit se žít tak, jak chceme," řekl Růžička.

Celé album je již k poslechu na facebookové stránce kapely Piano a také na serveru SoundCloud.

Související

David Matásek v obležení žen

David Matásek se nevěsty ještě nezbavil. Naopak!

Praha - David Matásek v obležení nevěst Lenky Vlasákové, Andrey Kerestešové a Jany Švandové. Herečky se staly na jeden den nevěstami kvůli focení plakátu pro novou českou komedii Jak se zbavit nevěsty, která vstoupí zítra do kin.
Lenka Vlasáková ve filmu Jak se zbavit nevěsty.

Nová česká komedie Jak se zbavit nevěsty již brzy v kinech

Praha - Humorný příběh o geniálním plánu ještě geniálnější tchyně jak překazit nechtěnou svatbu, představí komedie Jak se zbavit nevěsty s Lenkou Vlasákovou, Andreou Kerestešouvou, Davidem Matáskem a Janou Švandovou v hlavních rolích.

Více souvisejících

Andrea Růžičková (dříve Kerestešová) skupina Piano Mikoláš Růžička

Aktuálně se děje

včera

Sebastian Kurz

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl odsouzen

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl shledán vinným z křivé výpovědi, když před parlamentním vyšetřovacím výborem minimalizoval svou roli při jmenování dozorčí rady významné státní investiční společnosti ÖBAG. 

včera

včera

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

včera

včera

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Putin přišel o spojence. Ztratil kontrolu nad zemí ve své alianci

Arménie pozastavila své členství ve vojenské alianci Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OZKB), kterou vede Rusko. Premiér Nikol Pašinjan to v rozhovoru odvysílaném ve čtvrtek odůvodnil tím, že aliance Arménii zklamala.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy