Beyoncé přinesla na Super Bowl nový singl: Coby černoši musíme tuto chvíli využít

Santa Clara - Chris Martin z britské kapely Coldplay zahájil nedělní vystoupení o poločase finále ligy amerického fotbalu písní Viva la Vida. Za Coldplay následovali Bruno Mars a zpěvačka Beyoncé, která představila svou novinku Formation.

Martin předal štafetu na podiu Brunovi Marsovi, který v černém koženém saku se zlatými řetězy spolu s kapelou a tanečníky nabil přítomné energií písní Uptown Funk. Po něm otěže převzala Beyoncé, která napochodovala na podium s armádou černě oděných tanečnic s černými parukami, jež byly odkazem na černošské radikály - Černé pantery - kteří působili v 60. a 70. letech.

Beyoncé se rytmického tance zúčastnila s takovou energií, až poněkud zakolísala. Rychle se ale zase postavila a odzpívala Formation - singl, který vyšel teprve v sobotu. Clip s touto písní obsahuje působivé snímky zatopeného New Orleansu po hurikánu Katrina a také záběr na graffiti s textem Přestaňte na nás střílet.

Mezi diváky na stadionu v kalifornské Santa Claře byl také Cedric Betts z Kalifornie, podle nějž bylo poselství Beyoncé jasné: "Coby černoši musíme tuto chvíli využít, protože často takovou příležitost nemáme."

Zdroj: YouTube

Na konci vystoupení se Beyoncé a Mars připojili k Martinovi a společně zopakovali Uptown Funk a zcela na závěr zazněla balada Fix You od Coldplay a objevily se snímky hvězd, které v poločase Super Bowlu vystoupily v minulosti. Patří k nim Stevie Wonder, skupina Black Eyed Peas a Michael Jackson, jehož vojenský styl byl inspirací nedělního kostýmu Beyoncé.

Vystupování na Super Bowlu je velkou příležitostí i pro největší hudební hvězdy, protože finále ligy amerického fotbalu sleduje na 100 milionů diváků.

Super Bowl je vzhledem ke své sledovanosti jednou z nejlepších příležitostí pro reklamu. Letos musely firmy, které se chtěly pochlubit svou produkcí na Super Bowlu, zaplatit za půl minuty reklamního času pět milionů dolarů (121 milionů Kč). Tak jako fanoušci popu hodnotí své hvězdy, debatu vyvolávají i reklamy. Ty letošní příliš nenadchly a kritici tvrdí, že je smutné, jestliže nejzábavnější ze spotů je ten, při němž tři psi lační po krekrech Doritos musejí obelstít ochranku obchodu a dostat se dovnitř naskládáni na sebe do výšky dospělého muže a zamaskováni pláštěm.

Související

Grammy 2023: Rekordmankou v historii hudebních cen Grammy se stala zpěvačka Beyonce, která na letošním slavnostním udílení cen v Los Angeles obdržela svůj 32. zlatý gramofon. Ikona R&B tak překonala 26 let starý rekord britského dirigenta maďarského původu George Soltiho, který jich za celou svou kariéru získal 31.

Hudební ceny Grammy ovládla Beyoncé, pokořila historický rekord

Rekordmankou v historii hudebních cen Grammy se stala jednačtyřicetiletá zpěvačka Beyoncé, která na letošním slavnostním udílení obdržela svůj 32. zlatý gramofonek. Ikona R&B tak překonala 26 let starý rekord britského dirigenta maďarského původu George Soltiho, který jich za celou svou kariéru získal 31. Zpěvák Harry Styles zvítězil v prestižní kategorii album roku, rapperka Lizzo získala ocenění za nahrávku roku. Objevem roku je Samara Joy a cenu za skladbu roku si odnesla 73letá bluesová zpěvačka Bonnie Raittová.

Více souvisejících

Beyoncé Super Bowl (NFL) Hudba

Aktuálně se děje

před 34 minutami

před 1 hodinou

Veronika Bílková

75 let od Všeobecné deklarace lidských práv. Vnímáme ji jako samozřejmost, což však mnohde stále neplatí, varuje Bílková

Valné shromáždění OSN schválilo před třičtvrtě stoletím, 10. prosince 1948, Všeobecnou deklaraci lidských práv. Nevedla k tomu jen zvěrstva druhé světové války, ale také zkušenost s totalitními režimy v meziválečném období, upozorňuje profesorka Veronika Bílková. V rozhovoru pro EuroZprávy.cz přiznává, že dokument není právně závazný nástroj, zároveň dodává, že se stal základem pro jiné smlouvy, které právně závazné jsou. Odbornice na mezinárodní humanitární právo z Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze dále vysvětlila například to, proč si nemyslí, že nastal čas Deklaraci aktualizovat či měnit, a z jakého důvodu není šťastné zmiňovat lidská práva pouze v souvislosti s jejich porušováním.

před 1 hodinou

Aktualizováno včera

Poslední čtyři páry dvanácté řady StarDance.

Ve StarDance se rozhodlo o finalistech, dotancovala Iva Kubelková

Ve StarDance se v sobotu večer rozhodlo o tom, kdo postoupí do finále, kterým letošní řada soutěže vyvrcholí za týden, kdy budou vyhlášeni vítězové, tedy král a královna tanečního parketu. Dnes tančily ještě čtyři soutěžní páry, postupujícími jsou Eva Adamczyková, Darija Pavlovičová a Vavřinec Hradilek.

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

Olaf Scholz

Na Německo se Ukrajina může spolehnout. Scholz slibuje další pomoc

Německo hodlá navzdory vlastním problémům pokračovat ve vojenské pomoci Ukrajině, na sobotním sjezdu německé sociálnědemokratické strany SPD to řekl její lídr a kancléř Olaf Scholz. Podle předsedy spolkové vlády to zatím na konec konfliktu na východě Evropy nevypadá. 

včera

Ladislav Županič

Zemřel herec Ladislav Županič, bylo mu 80 let

Ve věku 80 let zemřel populární herec Ladislav Županič, který úspěšně působil ve filmu, televizi, dabingu i v divadle. Karlínské hudební divadlo dokonce svého času úspěšně vedl jako ředitel. 

včera

včera

včera

včera

Vladimir Putin a  Sergej Michajlovič Mironov v roce 2018.

Rusko mění svět. Po Evropě "se natahuje" po území na dalším kontinentu

Politika současného Ruska je zaměřena jednoznačně na destabilizaci světového řádu využívající oportunisticky jakékoliv příležitosti, která se naskytne. Podle vlivného ruského senátora přišel čas, aby se Rusko začalo věnovat i jiným územím než Evropě. Tvrdí, že změna na americkém kontinentu již pod ruským vedením začala.

včera

včera

včera

Evropská unie, ilustrační fotografie.

EU má na dosah regulaci umělé inteligence. Existuje předběžná dohoda

Evropská unie se v pátek večer předběžně dohodla na regulaci AI neboli umělé inteligence, informovala Reuters. Podle agentury půjde o přelomová pravidla, ačkoliv bude ještě nutné doladit detaily. Evropa se tak zřejmě stane prvním kontinentem s pravidly pro regulaci systémů, jakým je například ChatGPT. 

včera

včera

Schwarzenbergové, jeden z nejstarších a nejvýznamnějších šlechtických rodů Evropy

Dne 9. prosince se koná pohřeb Karla Schwarzenberga, význačného politika a diplomata. Rod Schwarzenbergů se řadí mezi vůbec nejstarší šlechtické rody v Evropě a rovněž mezi ty nejvýznamnější. Schwarzenbergové byli po staletí hybateli evropských dějin a svou nesmazatelnou stopu zanechali i na našem území.

Zdroj: Lucie Žáková

Další zprávy