Londýn Sedmadvacetiletá zpěvačka Adele se dnes v Londýně stala královnou britské hudební scény, když při udílení hudebních cen Brit Awards získala hned čtyři trofeje. Byla vyhlášena nejlepší britskou zpěvačkou roku a získala cenu za celosvětový úspěch, s baladou Hello vyhrála cenu za nejlepší singl a prodej 15 milionů kusů alba nazvaného 25 jí vynesl ocenění za album roku.
Cenu za celosvětový úspěch Adele symbolicky z paluby Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) předal britský astronaut Tim Peake. Ocenění nejlepšího britského sólového interpreta si odnesl zpěvák, textař a kytarista James Bay, cenu pro nejlepšího zahraničního zpěváka získal jednadvacetiletý Justin Bieber z Kanady, kontroverzní umělec, který měl několikrát potíže se zákonem.
Ceny si rozdělily i hudební skupiny. Mezi britskými získala trofej formace alternativního rocku Coldplay, mezi zahraničními byla jako nejlepší vyhlášena australská skupina Tame Impala. Zvítězila nad horkými americkými kandidáty Eagles Of Death Metal, jejichž koncert v pařížské síni Bataclan loni zmařil brutální útok teroristů.
Udílení cen doprovázela vystoupení barbadoské zpěvačky Rihanny a oceněných Justina Biebera a Coldplay. Zpěvačka Annie Lennoxová a herec Gary Oldman vzdali hold Davidu Bowiemu, britské hudební ikoně, která v lednu zemřela ve věku 69 let.
Zdroj: YouTubeAdele byla loni celosvětově nejposlouchanějším hudebníkem světa. Dnes oceněné album 25 vyšlo koncem listopadu a do konce roku se ho prodalo na 15 milionů kusů.
Související
Brit Awards: Zabodovali rapper Stormzy a zpěvačka Mabel, překvapení v kategorii skupina
Brit Awards 2019: Hudební ceny ovládl Calvin Harris a kapela The 1975. Ceny pochází z Česka
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Vance do Švýcarska neletí. Dnešní mírové rozhovory s Íránem byly na poslední chvíli zrušeny
před 2 hodinami
Moskva selhala. Mohutný ukrajinský útok rezonuje Ruskem, nespokojenost lidí roste
před 4 hodinami
Tropy i bouřky. Počasí do konce týdne bude typicky letní
včera
Na Hradě budou k vidění korunovační klenoty. První uvidí výstavu školáci
včera
Čechům se vzdálil postup ze skupiny. Pasivitou ztratili nadějně rozehraný zápas s JAR
včera
Víkendová předpověď počasí slibuje i bouřky. Hrozit mají i v úvodu dalšího týdne
včera
Olomouc se rozloučila se statečnou Mašínovou. Bratr z USA nepřijel
včera
Smír ukončil spor ohledně filmu Sbormistr. Dohodu potvrdil soud
včera
Novinky o počasí. Meteorologové aktualizovali výstrahu před vedry
včera
V Bruselu se jedná o Ukrajině. Rutte poslal Rusku rázný vzkaz, USA ocenily evropskou podporu Kyjeva
včera
Macinka udělil medaili Klausovi, pro kterého dříve pracoval
včera
Revoluce v očkování proti chřipce: Na světě je zbrusu nová moderní vakcína
včera
Pokud bude hořet Ukrajina, bude hořet i Moskva, prohlásil Zelenskyj po masivním útoku na ruskou rafinérii
včera
USA jsou připraveny okamžitě obnovit vojenské akce a zavést blokádu Íránu
včera
Hegseth ostře zkritizoval evropské spojence. Pentagon přehodnotí přítomnost amerických sil v Evropě
včera
Fatální chyba. Diplomat řekl, proč se Zelenskyj nesmí setkat s Putinem v Moskvě
včera
Tálibán zakázal mobilní telefony
včera
Ukrajina podnikla největší dronový útok na Moskvu za poslední dva roky
včera
Memorandum o porozumění. Co obsahuje čtrnáctibodový dokument podepsaný Trumpem i Íránem?
včera
Trump podepsal se zástupci Íránu čtrnáctibodovou mírovou dohodu
Americký prezident Donald Trump podepsal se zástupci Íránu čtrnáctibodovou dohodu, která má podle jeho slov odvrátit hrozbu celosvětové hospodářské deprese. Podle vyjádření vysokých představitelů Spojených států přináší tento krok zemi zásadní úspěch, přestože obsahuje citelné politické i finanční ústupky vůči Teheránu. Cílem ujednání je mimo jiné znovu plně otevřít Hormuzský průliv.
Zdroj: Libor Novák