Liberec - Ještě před pár měsíci se fanoušci nejpopulárnější a nejoblíbenější rockové skupiny nejen v Česku řídili doslova mottem "KABÁT NA HRAD". Přání se fanouškům vyplnilo koncem listopadu, kdy skupina oznámila spolupráci s festivalem HRADY CZ.
Sami Kabáti berou účast na menším festivalu jako výzvu a na rozdíl od festivalů velkých si užijí tu pravou rodinnou atmosféru. "Už roky se bavíme o tom, že bychom jeli něco jiného než krajská města, proto teď Točník, Bezděz, Rožmberk a podobně. Není to tak monstrózní akce, budeme blíže k lidem," řekl na úvod pro kytarista Ota Váňa.
Ačkoliv si Kabát v další festivalové sezóně navykne na jinou atmosféru, zvyknou si na menší kotle a zavítají na menší festivaly, tradiční TOPFEST v Piešťanech nebude v zapomnění. „Hrajeme tam každý rok. Když jsme loni koncertovali v Praze na Vypichu, chtěli jsme Topfest vynechat. Pořadatel mi ale volal, že mu píší fanoušci a prosí, aby Kabát vystoupil. Nakonec jsme tam odehráli koncert, který byl dost podobný tomu na Vypichu," dodal manažer Radek Havlíček.
Letos se tedy můžeme těšit na parádní léto. Kdo nebude mít příležitost navštívit jedno z vystoupení v rámci festivalu HRADY CZ, bude mít příležitost hned v roce 2017, na který má skupina přichystaný speciální Do pekla / Do nebe turné v rámci jejich poslední stejnojmenné desky.
Kabát budeme moci na Hradech vídat celé prázdniny, konkrétně vždy první den uvedeného data:Točník a Žebrák (15.-16. 7.)Kunětické hora (22.-23. 7.)Švihov (29.-30. 7.)Rožmberk nad Vltavou (5.-6. 8.)Veveří (12.-13. 8.)Hradec nad Moravicí (19.-20. 8.)Bouzov (26.-27. 8.)Bezděz (2.-3. 9.)
Související
Český slavík podle scénáře. Jména vítězů se ani letos nezměnila
Českého slavíka 2022 získali Lucie Bílá, Marek Ztracený a Kabát
Aktuálně se děje
před 40 minutami
Evropa se chystá na zatmění. Přímý pohled do Slunce vám zničí oči dřív, než to pocítíte, varují lékaři
před 1 hodinou
Trump se v Íránu spletl. Nové vedení jmenované Chámeneím prosazuje agresivní přístup
před 3 hodinami
Počet mrtvých v Kolumbii překročil 200. Pohřešují se tisíce lidí
před 3 hodinami
Libanon jako první arabský stát zrušil trest smrti. Zavádí těžké doživotní nucené práce
před 4 hodinami
Orbánova pravá ruka skončila. Novým maďarským prezidentem bude András Baka
před 5 hodinami
Trumpa kvůli hrozbě atentátu odvezli v kontejneru na jídlo
před 5 hodinami
Česká televize představila náhradu za Moravce. Zveřejnila podzimní program
před 6 hodinami
Zelenskyj: Rusko při nejnovější vlně nočních útoků použilo balistické rakety ze Severní Koreje
před 7 hodinami
Přes 130 mrtvých a 500 zraněných. Kolumbie svádí závod s časem, pod troskami zůstávají další lidé
před 8 hodinami
Evropa shání rakety Patriot kde se dá. Ukrajina jich za týden vystřelí víc, než kolik dostane za měsíc
před 9 hodinami
Svržený syrský prezident Bašár Asad byl odsouzen k trestu smrti
před 9 hodinami
Trumpova sít Truth Social prodělává stamiliony. Nový nástroj slibující přednostní informace čelí kritice
před 10 hodinami
Trump si zahrává se zdravím. Doporučil snížit očkování, místo studie se odkázal na názory okolí
před 11 hodinami
13 mrtvých a přes 70 zraněných. Ukrajina podnikla nejničivější útok na Rusko za poslední roky
před 11 hodinami
Vyčistili jsme Hormuzský průliv od min, je plně pod kontrolou USA, tvrdí Trump
před 13 hodinami
Počasí bude tropické do konce prázdnin, déšť se objeví jen výjimečně
včera
Kolumbie vyhlásila stav národní katastrofy. Počet mrtvých po zemětřesení dál prudce stoupá
včera
Francie zavádí kvůli vedru krizový stav. Domácnostem omezuje spotřebu vody
včera
Rusko přitvrzuje. Útoky raketami jsou stále častější, Moskva polevit nehodlá
včera
Kolumbii zasáhlo silné zemětřesení. Mrtvých jsou nejméně desítky
Západní část Kolumbie zasáhlo ničivé zemětřesení o síle 7,4 stupně, které si podle dosavadních zpráv úřadů vyžádalo nejméně dvacet lidských životů. Katastrofa vyvolala v mnoha oblastech chaos, přičemž záchranné složky neprodleně zahájily rozsáhlé operace na vyproštění lidí uvízlých pod troskami zřícených objektů.
Zdroj: Libor Novák