Londýn - Kytarista slavných Rolling Stones Ronnie Wood podstoupil v květnu operaci kvůli rakovině plic. Píší o tom dnes britská média.
Sedmdesátiletý britský hudebník to řekl v rozhovoru, který vyšel dnes v týdeníku The Mail on Sunday. Lékaři mu odoperovali část plic a později konstatovali, že nemoc se dále nešíří.
"Nyní jsem v pořádku. Ale chodím každé tři měsíce na kontroly. Přišli na to včas," řekl Wood v rozhovoru, který vyšel u příležitosti chystaného vydání knihy Ronnie Wood: Artist (Ronnie Wood: Umělec) s jeho kresbami a malbami. Kniha by měla vyjít tento měsíc. Nádor Woodovi lékaři odhalili při rutinní prohlídce.
Wood se svěřil v rozhovoru také s obavami, které ho provázely, když čekal na výsledky. "Byl jsem připraven na špatné zprávy, ale také jsem věřil, že to dobře dopadne. Kromě doktorů a mě o tom nikdo nevěděl, nechtěli jsme nikomu připravit takové peklo, jakým jsem procházel," přiznal Wood.
Než mu přišly výsledky, byl prý připraven odmítnout chemoterapii. "Nechtěl jsem přijít o vlasy," vysvětlil kytarista proslulý i hustou tmavou kšticí. Nakonec měl ale štěstí, prý při něm vždycky stál anděl strážný, při všech jeho excesech rockového hudebníka.
Ještě než mu lékaři diagnostikovali rakovinu, přestal už loni Wood kouřit. Udělal to prý kvůli svým dvojčatům holčičkám Gracie Jane a Alice Rose, které se narodily loni 30. května. S jejich matkou, o tři desítky let mladší Sally Humphreyovou se oženil v prosinci 2012.
Související
Rolling Stones jsou sice osmdesátníci, ale nezastavují. Vyjde nové album
Mick Jagger slaví osmdesátiny. Rolling Stones hrají i po šedesáti letech
skupina Rolling Stones , rakovina , Ronnie Wood
Aktuálně se děje
včera
Na Ukrajině našli ruský dron osazený hlavicí s ochuzeným uranem
včera
Světu zbývá půl roku, aby se vyhnul celosvětové potravinové krizi, varuje FAO
včera
Americká justice chystá kvůli incidentu v roce 96 žalobu proti Castrovi
Aktualizováno včera
MS v hokeji ONLINE: Česko - Itálie 3:1. Národní tým se trápil s dalším outsiderem
včera
Poslanci připravují Pavlovi návrhy na vyznamenané. Nechybí exprezident Zeman
včera
Tragická nehoda v Thajsku stála život Češku. Zemřel i talentovaný filmař
včera
Lebka svaté Zdislavy se příští týden vrátí do kostela, potvrdila policie
včera
Europarlament poslal Ficově vládě poslední varování. Slovensko může přijít o všechny peníze z fondů
včera
Policie hledá svědky jízdy autobusu, který se v Praze střetl s tramvají
včera
WHO: Ebola se v tichosti šířila měsíce. Vakcína bude nejdříve za půl roku
včera
Světu hrozí návrat k zákonu džungle, varoval Si Ťin-pching
včera
V Kongu se šíří panika. Úřady nestíhají s ebolou držet krok
včera
Americký finančák nikdy nesmí zpětně kontrolovat Trumpova daňová přiznání
včera
Do Prahy míří Američan s podezřením na ebolu. Bude hospitalizován na Bulovce
včera
Putin dorazil do Číny. Si Ťin-pching ho přivítal stejně jako Trumpa
včera
Přeneseme válku daleko za hranice blízkovýchodního regionu, varoval Írán USA
včera
Trumpův zájem o Grónsko neochabl. Na ostrov poslal svého vyslance
včera
CNN: Rusko na Ukrajině prohrává a Čína už si toho všimla
včera
Počasí potěší milovníky léta. Nejtepleji má být o víkendu
19. května 2026 21:57
Británie oplakává zesnulou vojačku. Tragédie se stala na show ve Windsoru
Nové podrobnosti o úmrtí člena britské armády během jezdecké show ve Windsoru se objevily v ostrovních médiích. Pád z koně nepřežila čtyřiadvacetiletá vojačka, která se v minulosti zúčastnila i korunovace krále Karla III. Není tedy divu, že panovník na smutnou zprávu také reagoval.
Zdroj: Lucie Podzimková