Los Angeles - Hudební hvězdy včetně Madonny, Robbieho Williamse, Whitney Houstonové, Beoyncé nebo Mariah Careyové uctí památku zesnulého zpěváka Michaela Jacksona společným albem, na němž přezpívají jeho největší hity. Ve čtvrtek o tom informoval americký server ACE Showbiz.
Každý z hudebních interpretů si pro vzpomínkovou desku připraví několik hitů, s nimiž Jackson v minulosti ovládal světové hitparády. Madonna se pro píseň, jíž vzdá hold králi popu, ještě definitivně nerozhodla. V současné době vybírá mezi skladbami Beat It, Billie Jean, Rock With You, She´s Out of My Life nebo Bad. Mariah Careyová již potvrdila, že si z Jacksonova repertoáru zvolila písně Who´s Loving You a Ben.
Robbie Williams, který na podzim připravuje vydání nového alba, si troufá na skladbu Man in the Mirror, v níž zpěvák nabádal posluchače k toleranci a soucitu s potřebnými. "Po smrti Michaela Jacksona jsem nedokázal pracovat na nových písních. Po jeho odchodu jsem chtěl připomenout hudbu, která je na rozdíl od jejího interpreta nesmrtelná," řekl bývalý člen chlapecké skupiny Take That.
Na albu připomínajícím tvorbu Michaela Jacksona se bude podílet také Diana Rossová, kterou zpěvák považoval za svůj hudební vzor. Jeho památku zpěvem uctí i Stevie Wonder, Lionel Ritchie a rapper Usher.
Michael Jackson zemřel ve čtvrtek 25. června v losangeleské nemocnici UCLA Medical Center ve věku 50 let. Jeho smrt vzbudila řadu spekulací, které mohou vyvrátit či potvrdit toxikologické testy, jejichž výsledky nebyly dosud zveřejněny. Zpěvák během své kariéry prodal více než 750 milionů hudebních nosičů, za něž získal 13 cen Grammy.
Související
Král popu je zpět. Příběh Michaela Jacksona vypráví nový film
Dokumenty z vyšetřování Epsteina zveřejněny. Na fotkách s ním je Michael Jackson i Bill Clinton
Aktuálně se děje
před 47 minutami
EU zvažuje, že zbaví nároku na ochranu ukrajinské muže v odvodovém věku
před 1 hodinou
Není správné lpět na české koruně, pokud by brzdila rozvoj. Skepsi vůči euru vytváří politici, varoval Pavel
před 2 hodinami
Zelenskyj: Ukrajina naléhavě potřebuje protiraketové střely z USA
před 3 hodinami
Írán si přeje dohodu, tvrdí Trump a mlčí o Kuvajtu. Zasedne RB OSN
před 4 hodinami
USA zaútočily na íránské radary a řídící a velící centra
před 5 hodinami
Výhled počasí na první letní víkend. Tropické teploty se nečekají
včera
Buckinghamský palác měl emaily dokazující prohřešky bývalého prince Andrewa
včera
Moravec vyzval Babiše, aby si ho předplatil. Premiér ho předtím hodnotil
včera
Tornádo na jihu Čech. Meteorologové se obracejí na svědky
včera
Soud rozhodoval o dalším cizinci. Policie ho viní z účasti na útoku v Pardubicích
včera
Na jihu Čech havaroval autobus s cizinci. Zraněných je přes deset lidí
včera
Policie má Útvar svaté Zdislavy. Církev ocenila práci kriminalistů z České Lípy
včera
Babiš přiznal, že Česko asi nedá dvě procenta na obranu. Spoléhá na Trumpa
včera
Rakušané potrestali mladíka, který chtěl útočit na koncertech Taylor Swift
včera
Je to alarmující. Tolik případů eboly za krátký čas ještě nebylo, tvrdí experti
včera
Nedělní bouřky mohou být i velmi silné, varovali meteorologové
včera
Benešova vila je nově v rukou Husitského muzea. Naplnila se závěť jeho manželky
včera
Tragické napadení mezi sousedy v Havířově. Žena útok nepřežila
včera
Příměstské vlakové linky v Praze čeká zásadní změna. Kvůli rekonstrukci nádraží
včera
Babiš nevyloučil Pavlovu účast na summitu NATO. Vláda rozhodne v červnu
Účast prezidenta Petra Pavla na letním summitu NATO v Turecku stále není zcela vyloučena. Vyplývá to i z nejnovějšího vyjádření premiéra Andreje Babiše (ANO). Vláda se bude složením české delegace zabývat na jednom z červnových zasedání.
Zdroj: Jan Hrabě