Praha / Brno – Zákončení letošního ročníku mezinárodního festivalu JazzFest Brno se blíží. Již v neděli 25. května vystoupí v kapacitně i akusticky velkorysé hale Bobycentrum jedinečný jazzový zpěvák Gregory Porter. Pro velký zájem navíc přidali pořadatelé do prodeje i vstupenky na stání.
Jazzový vokalista číslo jedna Gregory Porter s oblibou překračuje hranice hudebních žánrů, ale zároveň nezapomíná na své afroamerické kořeny. V posledních pěti letech vylétl na jazzové nebe jako kometa a těší se nebývalému zájmu publika po celém světě. Porterovy koncerty nadchnou milovníky jazzu, ale ohromí i nevyhraněné posluchače vyhledávající komunikativní hudbu se silným sdělením. Podlehnout charismatu Gregoryho Portera totiž není vůbec těžké. Potvrdit to mohou návštěvníci jeho předchozích zdejších vystoupení v rámci pražského festivalu Struny podzimu.Vrcholící mezinárodní festival JazzFest Brno zahájil pianista Brad Mehldau se svým triem již 6. března ve vyprodaném Janáčkově divadle. Třináctý ročník etablované akce představil plejádu dalších výjimečných zahraničních hostů i špičky domácí scény. Do Brna v průběhu března a dubna zavítali například ikonický bubeník balancující na pomezí jazzu, hip hopu a rocku Chris Dave, populární libanonský trumpetista Ibrahim Maalouf, kultovní varhanní trio Bernstein-Goldings-Stewart, polský vibrafonista Bernard Maseli, izraelský kytarista Assaf Kehati nebo mezinárodní formace Fly Agaric. Program rovněž nabídl prostor výjimečným hudebníkům domácí a slovenské scény i jejich projektům s mezinárodní účastí. Pořadatelé festivalu chystají mimořádnou hudební událost i na podzim, v hale Vodova vystoupí 29. listopadu žijící legenda jazzu a funku Herbie Hancock. Informace ke koncertu Gregoryho Portera jsou k dispozici na www.jazzfestbrno.cz. Zbývající vstupenky v cenách 250 Kč (stání) do 390 Kč (sezení, 3. pořadí) jsou k dispozici v prodejní síti Ticketportal.
Související
Král jazzu Gregory Porter se za týden představí v Brně
Festival JazzFest Brno je v plném proudu
Aktuálně se děje
před 41 minutami
Izraelská policie zatkla palestinského muže. Převlékl se za Santa Clause
před 1 hodinou
Předvánoční úspěch českých sportovců, které dávají naději směrem k Zimním olympijským hrám
před 1 hodinou
Ještě v neděli závodil, před Štědrým dnem ho našli v hotelu. Zemřel biatlonista Bakken
před 1 hodinou
Zůna ukázal SPD tvrdou realitu. Bohužel však skončil dříve, než vůbec začal
před 1 hodinou
Na Kilimandžáru se zřítil vrtulník s pěti lidmi na palubě. Mezi mrtvými jsou čeští turisté
před 3 hodinami
Papež vyzval Ukrajinu a Rusko, aby zasedly k jednomu stolu a začaly jednat
před 3 hodinami
Soud poslal MMA zápasníka Karlose Vémolu do vazby
před 4 hodinami
Turecko zadrželo stovku sympatizantů Islámského státu. Chystali teroristické útoky během novoročních oslav
před 5 hodinami
Islámský stát v tichosti opět sílí. Vytváří statisíce nových uprchlíků
před 6 hodinami
Úřady oznámily, že našly přes milion nových dokumentů v kauze Epsteina
před 8 hodinami
Evropa může čelit válce s Ruskem do několika let. Podle expertů na to není vůbec připravena
před 9 hodinami
Počasí bude mrazivé i po svátcích, o víkendu se přidá sněžení
včera
Brusel vrací úder. Tlaku USA ustoupit nehodlá
včera
RECENZE: Záhada strašidelného zámku se bojí i vlastního stínu. Neurazí, ale upadne v zapomnění
včera
Napětí na Blízkém východě: Izrael stupňuje údery v Libanonu před klíčovým termínem
včera
Referendum o konci války, budoucnost Záporožské jaderné elektrárny. Co obsahuje 20bodový mírový plán?
včera
Jihomoravští záchranáři jsou na pokraji sil: Místo nehod řeší rýmu a teploty
včera
Ruské jednotky v noci vtrhly do ukrajinské vesnice. Odvlekly desítky lidí
včera
Transatlantická roztržka graduje: USA zakázaly vstup do země strůjcům evropské digitální regulace
včera
Spor USA s Venezuelou má nečekaného vítěze. Zatím z něj těží pouze Čína
Peking má hned několik důvodů, proč ostře vystupovat proti stupňujícímu se vojenskému tlaku USA na Venezuelu. Nedávné zadržení ropných tankerů americkou pobřežní stráží v rámci Trumpovy „úplné blokády“ zasahuje ekonomické srdce jednoho z nejbližších partnerů Číny v Latinské Americe. Právě Čína je přitom hlavním odběratelem venezuelské ropy – v posledních měsících k ní směřovalo zhruba 80 % veškerého exportu této jihoamerické země.
Zdroj: Libor Novák