Masters of Rock a Colours of Ostrava letos nebudou

Festival Colours of Ostrava letos kvůli epidemii koronaviru a opatřením proti jeho šíření nebude. Pořadatelé ročník přesouvají na rok 2021. Vstupenky zůstávají v platnosti. Stejný osud s největší pravděpodobností potká asi i taneční festival Beats for Love. ČTK to dnes po prohlášení ministra kultury Lubomíra Zaorálka, který oznámil, že tisícihlavé akce letos v létě nebudou, řekli ředitelé obou festivalů Zlata Holušová a Kamil Rudolf. Obě akce navštěvují desítky tisíc lidí a řadí se mezi největší v Česku.

Festival Colours of Ostrava se tak uskuteční až od 14. do 17. července 2021, kdy opět bude s rozsáhlým programem v unikátní industriální oblasti ostravských Dolních Vítkovic. Na stejný termín se přesouvá i mezinárodní fórum Meltingpot, které se koná po boku festivalu v jeho areálu.

"Přišla rána, kterou jsme bohužel očekávali. Čekali jsme, že nás nemine. Zázrak, že by Česko postupovalo jinak než jiné země v Evropě, se nekonal. Pro nás to je obrovská tragédie. Fanouškům ale vše vynahradíme, jen si na náš vysněný program budou muset počkat o rok déle," řekla Holušová. Dodala, že pořadatelé už s vystupujícími o přesunu na příští rok jednají. "S kapelami jednáme a máme pozitivní zprávy, je velká snaha posunout koncerty na příští rok. Konkrétní ale nyní být nemůžu," řekla.

Uvítala zákon, podle kterého by pořadatelé nemuseli hned vracet vstupenky a ty by sloužily jako poukázky na další ročníky. "Je to trochu naše ochrana, kdyby se fanoušci rozhodli nebýt našimi fanoušky a chtěli by všichni peníze hned, tak už v Česku žádný festival příští rok nebude," míní Holušová. Dodala, že stejně jako v jiných oblastech i pořadatelé festivalů potřebují solidaritu. "Potřebujeme aby fanoušci vydrželi s námi. V případě, že někdo bude čelit existenčním problémům, budeme se snažit najít rychlé individuální řešení," dodala.

Ředitel tanečního festivalu Beats for Love Kamil Rudolf už před časem pro ČTK řekl, že s variantou přesunu na rok 2021 pracují. Po dnešním vyjádření ministra kultury Zaorálka toto vyjádření nerozšířil. "Informaci, kterou mám nyní jen zprostředkovanou, beru na vědomí. Budeme ale chtít oficiální stanovisko vlády a pak zaujmeme sami oficiální stanovisko. V příštích dnech vydáme oficiální stanovisko," uvedl Rudolf.

Plánovaný 18. ročník festivalu Masters od Rock ve Vizovicích na Zlínsku odložili organizátoři na příští rok. ČTK to dnes řekl ředitel pořádající agentury Pragokoncert Jiří Daron. Přehlídku metalové muziky každoročně navštěvuje přes 20.000 fanoušků. Velké kulturní akce, hlavně hudební festivaly s tisíci účastníky, se letos v létě v tuzemsku kvůli pandemii koronaviru konat nebudou, uvedl dnes ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Mezi hlavní potvrzené hvězdy letošní přehlídky měly patřit legendární britská metalová kapela Judas Priest, finští symfoničtí metalisté Nightwish nebo švédská skupina Amon Amarth, která hraje melodický death metal. Kromě desítek zahraničích interpretů na festival pravidelně přijíždějí také fanoušci z desítek zemí.

Na možný přesun festivalu se organizátoři v uplynulých týdnech připravovali. Uskuteční se v červenci 2021. "S kapelami už několik týdnů děláme na této krizové variantě, takže nás dnešní prohlášení příliš nezaskočilo. Jen jsme čekali, kdy to nastane," řekl Daron. Většina skupin, které měly letos ve Vizovicích zahrát, a to včetně zmíněných Judas Priest, už podle něj účast na festivalu v příštím roce potvrdila.

Vstupenky na přehlídku jsou v prodeji už od loňska, festival se blížil k vyprodání. "Zakoupené vstupenky zůstanou v platnosti i pro příští rok,“ uvedl Daron. Do rozpočtu agentury Pragokoncert přináší akce podstatnou část příjmů. Přesunutí přehlídky bude podle Darona znamenat ztrátu v řádu milionů korun.

Související

Více souvisejících

festivaly Masters Of Rock Colours of Ostrava

Aktuálně se děje

před 38 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Španělská chřipka

Španělská chřipka si nedala pokoj, před 105 lety opět udeřila. Komu se stala osudnou?

V prvních měsících roku 1919, tedy před 105 lety, začala po krátké pauze ve světě znovu řádit španělská chřipka. Obávaná nemoc tehdy udeřila již ve třetí vlně, a ačkoliv se už neprojevila v plné síle, znovu zabíjela. V některých zemích se nemocnice rychle plnily nakaženými, nestíhaly se vyrábět rakve pro oběti epidemie, umírali významní státníci nebo třeba umělci.

před 6 hodinami

Policie ČR

Muž z Plzeňska vyhrožoval střelbou. Doma měl granátomet

Policie po tragickém prosincovém útoku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy poměrně často zasahuje proti lidem, kteří vyhrožují tím, že se stane něco podobného. Strážci zákona v tomto týdnu zadrželi muže, který hrozil střelbou a zároveň měl doma protitankový granátomet.

před 7 hodinami

Fotbal, ilustrační fotografie.

František Straka se vrací k trenérskému kormidlu. Míří na Slovensko zachraňovat další klub

Bývalý trenér Sparty, Slavie i české fotbalové reprezentace František Straka byl po čase opět povolán do služby a opět na Slovensko. Tam se vrací po roce, kdy ho povolal Trenčín nacházející se tehdy na předposledním místě tabulky slovenské ligy, aby ho zachránil. To se povedlo, když Trenčín nakonec skončil devátý a to poté, co Straka se svými svěřenci dokázal uhrát 14 bodů během osmi duelů. Nyní ho čeká podobná záchranářská mise, přičemž bude pro změnu trénovat Michalovce.

před 7 hodinami

před 9 hodinami

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Konec v nedohlednu. Ohlédnutí za dvěma roky války na Ukrajině

Uplynuly dva roky od zahájení otevřené vojenské agrese Ruska vůči Ukrajině. Konflikt si za tu dobu vyžádal téměř jistě šestimístný počet životů. Zahynuly také tisíce, v drtivé většině případů ukrajinských civilistů. Více než 3,5 milionu lidí před boji uprchlo z domovů. Válka, jejíž konec není v dohledu, nadále představuje jeden z hlavních zdrojů mezinárodního napětí. Během 24 měsíců o ní bylo v tuzemském veřejném prostoru napsáno a řečeno mnohé. Potvrdila se přitom jen malá část predikcí a interpretací. Pochmurné výročí tak může komentátorům a analytikům nabídnout dobrý moment pro kritické zhodnocení svých slov. 

před 9 hodinami

včera

Sebastian Kurz

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl odsouzen

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl shledán vinným z křivé výpovědi, když před parlamentním vyšetřovacím výborem minimalizoval svou roli při jmenování dozorčí rady významné státní investiční společnosti ÖBAG. 

včera

včera

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

včera

včera

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

včera

"Zabil ho Putin. Vydejte Navalného tělo a shořte zaživa." Rusům dochází trpělivost, slavné osobnosti útočí na úřady

Více než 25 představitelů ruské kultury, vědy a žurnalistiky vyzvalo ruské úřady, aby rodině vydaly tělo opozičního politika Alexeje Navalného, ​​který zemřel před týdnem ve vězeňské kolonii.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy