Dětské obrázky ukazují, co jim v karanténě nejvíc chybí

Obrázky dětí, které kvůli karanténě musí zůstávat doma, ukazují, co jim nejvíc chybí: kamarádi ve škole, prarodiče, fotbal a zelený trávník. Bez ohledu na to, kde žijí, témata dětských obrázků jsou často stejná.

škola
doporučujeme

Od Tokia po Buenos Aires, od New Yorku po Káthmándú - děti ukázaly fotoreportérům agentury Reuters své obrázky z balkónů nebo zápraží a vysvětlily, co znamenají.

Osmiletý Reku Matsui z Tokia nakreslil sám sebe mezi svými prarodiči na obrázku, kde se všichni tři usmívají. "Chybí mi babička a děda. Chtěl bych jít na návštěvu k babičce domů," řekl. Jeho o čtyři roky starší sestra Jaja nakreslila sebe a svou kamarádku. "Nejvíc ze všeho bych chtěla být se svými kamarádkami," vysvětlila.

Krom stesku po prarodičích děti také kreslí sporty, kterým se teď nemohou věnovat. Osmiletý Ivan Posta a jeho jedenáctiletý bratr Vince, kteří žijí v maďarském hlavním městě Budapešti, nakreslili obří fotbalové míče. "Nakreslil jsem fotbalový míč, protože na zahradě nemůžeme kopat, všude jsou tam stromy a keře," řekl Vince.

O tisíce kilometrů dál v nigerijském Lagosu nakreslil jedenáctiletý Olatunji Adebayo také velký fotbalový míč. "Chybí mi, jak jsem chodil hrát fotbal s kamarády, než začala karanténa. Z karantény jsem smutný," svěřil se.

Dalším často zastoupeným tématem jsou květiny, les a zelené trávníky. Jane Hassebroeková, která žije v newyorském Brooklynu, řekla: "Nakreslila jsem náš park, protože to je místo, kde se po škole scházíme s kamarády a bavíme se. V karanténě si připadám jako v pasti, protože žiju v New Yorku a je těžké udržet si odstup od ostatních, když je kolem tolik lidí," dodala tato 13letá dívka.

Sandithi Illeperumové je 14 let a žije ve srílanském hlavním městě Kolombu. Na svém obrázku sedí dívka sama v dolním rohu s koleny přitaženými k bradě a v ochranné roušce. Nad ní je skupina tančících ženských postav s rozevlátou sukní. "Před karanténou jsem kreslila zábavné, kreativní věci. Ale teď kreslím to, co mi nejvíc chybí. Kreslím své emoce. Cítím se hrozně osamělá, protože jsem jedináček," řekla.

A některé děti se rozhodly na obrázcích symbolicky postavit samotnému viru. Desetiletý Nipún Kitkrajlart, který žije v thajské provincii Samutprákán, nakreslil virus jako monstrum ohrožující svět - ale zdravotníci s pomůckami, jako je dezinfekce a ochranné roušky, jeho útok odrážejí.

V Číně, kde se koronavirus objevil nejdříve, a kde už byla přísná karanténní opatření odvolána, vytvořil jedenáctiletý Li Cchung-čchen propracovaný kreslený příběh. Virus v něm přilétá "netopýřím letadlem". Lidé jsou ochotní položit svůj život, aby se mu postavili. A nakonec ho porazí "očkovacími zbraněmi".

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na týden dopředu si dovolenou podle předpovědi počasí neplánujte, radí…

07.07.2020 22:10 Aktualizováno ROZHOVOR – Stoprocentní úspěšnost předpovědi počasí je utopie. Zatímco na druhý den dokážete počasí…

Česko si dnes připomíná upálení Jana Husa

06.07.2020 16:17 Česká republika si dnes připomíná odkaz církevního reformátora Jana Husa, který byl pro své názory…

Příchod Cyrila a Metoděje se slavil v březnu, Hus nebyl průkopník…

05.07.2020 22:05 Aktualizováno ROZHOVOR – Vyzdvihuje jejich vlastenectví. Tradice Cyrila a Metoděje i mistra Jana Husa, jejichž…

Knihovna v USA žádá, aby lidé nedávali knihy do mikrovlnky

04.07.2020 20:54 Některé věci se zkrátka musí sdělit jasně. Tady je jedna z nich: Nezkoušejte knihy dávat do…

Související:

Právě se děje

Další zprávy