Dívka po elektronických cigaretách skončila v kómatu. Z její zpovědi mrazí

Maddie Nelsonoová kouří od svých 15 let elektronické cigarety. Ty jí navzdory všeobecnému přesvědčení, že jsou zdravější než klasické cigarety, dostaly velmi brzy do nemocnice, kde málem zemřela. Nyní se rozhodla svůj příběh vypovědět světu.

Maddie Nelsonová bojuje o život v nemocnici
doporučujeme

Dnes osmnáctiletá dívka začala kouřit elektronické cigarety před třemi lety ve falešné představě, že jsou bezpečné. Poměrně dlouho na sobě nepozorovala žádné účinky, do doby, než se jí udělalo jednoho dne špatně.

Dívce bylo nevolno a objevila se u ní vysoká horečka, musela proto být hospitalizována v nemocnici. "Měla jsem tak vysokou teplotu, že mi vypínal mozek," přiznala na sociální síti.

"Myslela jsem si, že v nemocnici strávím nanejvýš den, ale nakonec jich bylo o dost více," dodala. Dívka byla do nemocnice přijata 27. července a čtyři dny na to bojovala o život. Musela být umístěna na jednotku intenzivní péče.

Maddie téměř nebyla schopna sama dýchat. Snímky hrudníku ukázaly rozsáhlé poškození plic a zřejmě i díky velké dávce štěstí se dívce povedlo se uzdravit a probrat z kómatu. 

Nyní se rozhodla podělit se se svým zážitkem s veřejností a apeluje na to, aby si lidé uvědomili, že elektronické cigarety nejsou bezpečné. "V těch cigaretách je něco nenormálního. Není to bezpečné, a téměř mě to stálo život," napsala dívka.

Dodala, že se původně domnívala, že se jí nic špatného nestane, ale ono se stalo. S tím souhlasí i její sestra, která tvrdí, že dnešní generace mladých lidí slouží jako pokusní králíci, už za pár let ale budeme moci pozorovat, jaké účinky takzvané vapování skutečně má.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Roztroušená skleróza? Značná část Čechů má o nemoci zcestné představy

04.08.2020 12:13 Roztroušenou sklerózu si kvůli názvu spojuje část lidí podle neuroložky Evy Kubaly Havrdové se…

Perfekcionisti v práci jsou problém. Psychologové vysvětlili proč

02.08.2020 19:51 Když se řekne perfekcionista, nepochybně se vám hned někdo vybaví - šéf, kolega nebo dokonce…

Supermarkety slaví 90 let existence. Kde se zrodil revoluční nápad?

02.08.2020 12:48 Pro většinu zákazníků jsou supermarkety vítanou možností, jak na jednom místě a v relativním…

Proč jsou někteří důchodci nesamostatní a nepohybliví? Na vině je nemoc,…

01.08.2020 22:00 Aktualizováno Choroba zvaná sarkopenie je jedním z největších strašáků seniorů. Ovlivňuje totiž svalovou hmotu a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama