Jak si prodloužit život? Nová studie zjistila, jak se dožít o devět let vyššího věku

Na internetu najdeme spoustu zaručených rad a návodů, jak se dožít vysokého věku. Někteří lidé a odborníci radí dodržovat správnou životosprávu, jiní vyvarovat se stresu, další dbají na pravidelné cvičení. Nová studie ale dokázala definovat nejen konkrétní postup, ale dokonce i spočítat, o kolik let se vám život prodlouží.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Stáří, ilustrační fotografie
doporučujeme

Vědci z University College London v průběhu deseti let zkoumali socioekonomický status lidí žijících v USA a v Británii. V obou zemích rozdělili 25 tisíc respondentů do dvou skupin podle velikosti jejich příjmů.

Experti se zajímali o sociální a ekonomické nerovnosti lidí a zjistili, že lidé v nižších příjmových vrstvách žijí v průměru o sedm let méně než bohatí.

U těch nejchudších lidí se věk dožití oproti bohatým lidem lišil dokonce o devět let. V praxi to znamená, že bohatí lidé žijí v průměru o devět let více, než ti nejchudší.

Experti studií zjistili, že jak sociální, tak i ekonomická situace člověka hraje důležitou roli v lidském zdraví a délce života. Autoři studie ale připouští, že zlepšení kvality života a zdraví je nákladné, a tvrdí, že výsledky dokazují, že politici v Evropě i Americe by se měli zaměřit na snížení nerovnosti mezi bohatými a chudými, uvedl server New York Times.

Studie také potvrdila, že ženy se dožívají vyššího věku než muži. To je dáno tím, že do osmdesátého roku života vykazují lepší zdravotní stav než muži. Po tomto věku se ale rozdíly stírají.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel nejstarší člověk na světě. Japonec Watanabe se dožil 112 let

25.02.2020 11:17 V Japonsku zemřel v neděli 112letý Čitecu Watanabe, kterého Guinnessova kniha rekordů teprve…

Zemřel Jens Nygaard Knudsen (†78), vynálezce figurek Lego

24.02.2020 07:58 Dánský vynálezce figurek Lego Jens Nygaard Knudsen zemřel ve věku 78 let. Slavnou postavičku s…

Dobrodruh Mike Hughes chtěl dokázat, že Země je plochá. Zahynul v raketě

23.02.2020 18:45 Aktualizováno Při pokusu o start podomácku vyrobené rakety na parní pohon zemřel v sobotu v Kalifornii muž, který…

Hrad Frankenstein: Místo opředené řadou legend

23.02.2020 14:00 Co se vám vybaví, když před vámi někdo řekne slovo "Frankenstein"? Nepochybně příšery, šílení vědci…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama