Koronavirus donutil ženy starat se o vzhled samy. Většina mladých do salonů už nezamíří

Pečovat o svůj vzhled převážně doma chce i po uvolnění vládních opatření 78 procent žen do 29 let. Bez ohledu na věk plánuje služby salonů domácí péčí nahradit 53 procent Češek. Většina žen se v době omezení naučila starat se o svůj zevnějšek sama. Nejčastěji si Češky při uzavření salonů barvily vlasy, pečovaly ale také o pleť a nehty. Vyplývá to z průzkumu STEM/MARK pro společnost dm drogerie markt, který má ČTK k dispozici.

kosmetika
doporučujeme

Převážně mladé ženy neplánují salony navštěvovat stejně jako minulosti. "Za tímto trendem stojí zejména fakt, že mladí ve volném čase ve větší míře využívali online tutorialů a naučili se řadu praktických postupů a triků, jak se o sebe starat," uvedl mluvčí dm drogerie markt Jiří Peroutka.

Průzkum ukázal, že při uzavření salonů o sebe samo pečovalo 49 procent žen, osm procent Češek požádalo o pomoc známé, kteří nejsou ale odborníky. Barvení vlasů si doma vyzkoušelo 66 procent žen, u Češek nad 45 let to byly tři čtvrtiny. Kadeřníka, kosmetičku či jinou specialistku na péči si domů pozvala pětina žen, 37 procent Češek čekalo na otevření salonů.

Nové přípravky pro úpravu vzhledu si v minulých týdnech pořídilo 89 procent žen, v případě respondentek ve věku mezi 45 a 60 lety to bylo 96 procent. Největší poptávka byla po barvách na vlasy. Přípravky na péči o pleť si pořídily více než dvě pětiny žen, 26 procent Češek nakoupilo zboží pro domácí manikúru a pětina oslovených investovala do produktů na úpravu obočí.

Některý salon podle průzkumu před koronavirovou krizí navštěvovaly tři čtvrtiny žen. Služeb kadeřnictví využívalo 69 procent Češek, do kosmetických salonů chodila pětina, nehtová studia navštěvovalo 16 procent respondentek.

Průzkum byl proveden mezi více než 500 ženami ve věku 25 až 60 z celé České republiky.

Kvůli zamezení šíření koronaviru byly od 14. března uzavřeny provozovny služeb. Znovu se mohly otevřít v pondělí. Kadeřníci, kosmetičky, manikérky, pedikérky i maséři musejí používat kromě roušky také ochranný štít a dodržovat další bezpečnostní a hygienická pravidla.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel Šerpa Ang Rita (†72), s nímž první Čechoslováci dobyli Everest

21.09.2020 15:51 Ve věku 72 let zemřel jeden z nejznámějších nepálských horolezců, Šerpa Ang Rita. Proslavil se tím,…

Sbírky Rudolfa II. byly pověstné. Co obsahovaly a co se s nimi stalo?

20.09.2020 19:52 Aktualizováno Je všeobecně známo, že císař Rudolf II. sbíral umělecké a historické předměty či kuriozity.…

Co se vařilo a jedlo na středověkých hradech? Tehdejší menu vás zřejmě…

19.09.2020 17:29 Aktualizováno Divoké hony za zvuků lesních rohů a bohaté hostiny plné masa ve velkých síních. To je jistě to, co…

Pringles jsou pohromou recyklace. Známé lupínky dostanou ekologičtější obal

19.09.2020 13:15 Kdo by neznal křupavé lupínky, které při otevření udělají charakteristické „pop“. Pringles od…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama