Michael Schumacher: Nové informace o zdravotním stavu

Legendární jezdec Michael Schumacher je už pět a půl roku držen stranou od zvídavých očí médií i veřejnosti. Od incidentu na lyžích s ním hovořilo jen velmi málo lidí a téměř nikdo neví, jak na tom slavný pilot Formule 1 dnes skutečně je. Jedním z nejvíce zasvěcených lidí je prezident FIA Jean Todt, který je s rodinou v permanentním kontaktu. Nyní prozradil, jak na tom pilot Formule 1 je.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Michael Schumacher na posledním záběru před nehodou
doporučujeme

Bývalý šéf Ferrari Jean Todt už dříve prozradil, jak na tom jezdec je. Pro Radio Monte-Carlo přiznal, že ačkoliv je v podobných prohlášeních opatrný, ty o zdravotním stavu legendárního jezdce jsou pravdivé. 

"Jeho rodina bojuje jak může a naše přátelství už samozřejmě nikdy nebude stejné jako dřív. Protože forma komunikace je jiná než dříve," uvedl s tím, že se snaží bojovat.

Dosud se mělo za to, že Michael Schumacher sice nechodí a nemluví, je ale schopen vnímat svět kolem sebe. Jeden ze Schumacherových příbuzných totiž médiím před časem řekl, že jezdec sám není schopen pohybu, přesto prý ale nějakým způsobem s okolím komunikuje.

"Když Michaela vezmete na invalidní vozík a posadíte ho před krásné panorama hor s výhledem na jezero, někdy pláče," uvedl zdroj s tím, že bývalý jezdec projevuje v určitých situacích emoce. 

Arcibiskup Georg Gänswein navštívil legendárního jezdce v roce 2016 a také se zdálo, že má relativně dobré zprávy. Tvrdil, že vzhled pilota se po nehodě moc nezměnil. "Seděl jsem naproti němu, vzal jsem do dlaní obě jeho ruce a podíval se na něj. Jeho tvář je, jak všichni víme, typickou tváří Michaela Schumachera. Nyní je ale trochu plnější," citoval arcibiskupa německý deník Bild.

Se Schumacherem se údajně potkal také šéf Formule 1 Bernie Ecclestone. Ten uvedl, že Michael momentálně není schopen vnímat. Dodal ale, že až se jeho stav zlepší, zodpoví na všechny vyřčené otázky. 

Schumacher bojuje každý den

Todt ale nyní přišel s dalšími podrobnostmi. Tvrdí, že Schumacher každý den bojuje, aby se jeho stav zlepšil. Jeho manželka ho podporuje a sama se stará o děti.

"Když jsem dříve říkal, že spolu sledujeme závody Formule 1 v televizi, byla to pravda. Doufám, že jednou spolu na nějakou Grand Prix zajdeme," svěřil se listu La Repubblica.

Více podrobností ale sdělit nemůže. "Fanoušci chtějí vědět, jak na tom je. Ale je na jeho rodině, co řekne a co ne," uvedl. "Víme, že měl nehodu, která zanechala následky," dodal.

Spekulace ohledně léčby

Sedminásobný mistr světa byl před několika týdny hospitalizován v nemocnici v Paříži, kde se měl podrobit experimentální léčbě infuzí kmenových buněk na klinice u profesora Philippea Menaschého, lékaře se specializací na buněčnou terapii.

Podle deníku Le Parisien dostává padesátiletý Schumacher do těla infuze kmenových buněk, které mají protizánětlivý účinek. 

Deník uvádí, že se nejedná o první návštěvu této kliniky. Infuze měl údajně podstoupit již dvakrát v loňském roce, kdy jej do nemocnice přivezl vrtulník. Letos byl poprvé transportován sanitkou.

Podle Todta jde ale o neověřené informace. "Četl jsem o jeho léčbě neuvěřitelné věci. Ti, kteří něco vědí, ale nemluví. A ti, kteří žádné informace nemají, do médií mluví," uvedl k celé věci.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Existuje recept na úspěch v životě? Nikdy neusínejte na vavřínech

18.11.2019 17:34 Úspěch, to je spokojený život a často je jeho podpůrným pilířem kariéra. Vaše kariérní dráha začíná…

Svět bez jablek, kávy, paprik a ořechů? Za pár let možná realita

18.11.2019 13:36 Německý fyzik Albert Einstein prý kdysi prohlásil, že až vymřou včely, lidstvo bude mít před sebou…

Lze žít ve velkoměstě jen z darů přírody? Aktivista si to vyzkoušel.…

17.11.2019 14:20 Rob Greenfield je Američan a jezdí převážně stopem. Je to jeden z jeho způsobů, jak omezit…

Žádný internet, žádné počítače, Favorit na vrcholu. Jaký byl život v roce…

17.11.2019 10:25 Události roku 1989 jsou dobře známy i těm, kteří v té době ještě nebyli na světě. O politické…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama