Mladík se osprchoval a oslepl. Lékaři se nestačili divit

Britští lékaři museli řešit poměrně neobvyklý případ. Devětadvacetiletý Nick přišel o zrak poté, co se sprchoval s kontaktními čočkami.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Nick nosil celý život brýle, v roce 2013 je ale vyměnil za kontaktní čočky, protože mu nepřekážely při sportu. Po sportování se vždy osprchoval a čočky si nechal v očích. Nikdo mu totiž prý nikdy neřekl, že by s nimi neměl chodit do sprchy. Není to uvedeno ani na obalu a neupozornil ho na to ani lékař.

Loni v lednu se mu ale na pravém oku vytvořila drobná ranka. Poté, co se začala zvětšovat, navštívil nemocnici Royal Hospital ve městě Shrewsbury, kde mu lékaři udělali test na infekci rohovky. Výsledky byly pozitivní a odhalily, že mladík se nakazil parazitárním onemocněním zvaným Acanthamoeba keratitis.

Tři týdny užíval oční kapky, které zpočátku zabíraly, v březnu ale oslepl na pravé oko. Navštívil proto oční kliniku v Birminghamu, kde dostal silnější kapky, které si musel aplikovat každou hodinu během celého dne, i v noci. 

Po šesti měsících podstoupil zákrok, který zastavil šíření infekce. Přišel ale o zrak v jednom oku. V proto září absolvoval transplantaci membrány na pravé rohovce, která mu sice pomohla, ale nevyléčila ho.

"Přijít o zrak můžete i tehdy, když se sprchujete s kontaktními čočkami," vzkázal přes média mladík, který momentálně čeká na transplantaci oční rohovky.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Princové William a Harry na kordy. Kvůli manželkám? V královské rodině je…

21.10.2019 12:31 Po několika měsících spekulací v britských bulvárních médiích princ Harry poprvé přiznal, že v jeho…

Šok pro truchlící. Vtipálek provedl poslední žert na vlastním pohřbu +VIDEO

21.10.2019 07:31 Pohřby patří mezi ty nejsmutnější zážitky, jakými si člověk v životě může projít - pokud se tedy na…

Proč s přibývajícími lety tloustneme? Vědci našli odpověď

20.10.2019 21:56 Aktualizováno Fyzička už není to, co bývala. A tak se kromě vrásek a bílých vlasů s přibývajícími lety téměř…

Jak obnovit důvěru v manželství po nevěře. Odborníci mají těchto sedm rad

20.10.2019 15:30 Náhodně objevená textová zpráva na mobilu, mail, který jsme nikdy neměli číst... a vše se náhle…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama