Otužilec: Otužování se není třeba bát ani v této době

Otužování se není potřeba bát ani v nynější době koronaviru, míní předseda třebíčského Klubu ledních medvědů Zdeněk Mikoláš. Řada lidí to podle něj už pochopila. Při 11. ročníku propagačního plavání v centru Třebíče jich dnes vstoupilo do řeky osm desítek, mezi nimi dva cizinci. Kvůli protiepidemickým opatřením byla akce kratší, plavci měli dané rozestupy a diváci je mohli sledovat jen z protějšího břehu.

Ilustrační foto
doporučujeme

Zrušené bylo vystoupení country skupiny, plavci tentokrát přišli o zázemí vytopené vodácké klubovny. Přesto by dnešní podmračené počasí s teplotou kolem nuly vyměnili za pořádnou zimu. "My bychom uvítali sníh a led," řekl Mikoláš.

Klub otužilců v Třebíči funguje od října 2010, teď má 45 členů. Propagační plavání pořádá pravidelně poslední sobotu před Vánocemi. Se zájemci se podle Mikoláše poslední dobou roztrhl pytel, i když každý nemá odvahu ukázat se na veřejnosti. "Mám informace, že i soukromé otužování se docela rozmohlo," uvedl.

O tom, že popularita otužování roste, se Mikoláš přesvědčil také doma. Sám se pravidelně otužuje 12 let, ale jeho manželka prý prohlašovala, že ji do studené vody nikdo nedostane. "Tak od letošního roku plave a zvládá to bez problémů," řekl.

Podle Mikoláše se nevyplňuje to, co třebíčským otužilcům na začátku někteří předpovídali, totiž že dostanou revma. "Neznám žádného otužilce, který by si naříkal na klouby nebo že nemůže otočit hlavu, protože ho ofoukl průvan," tvrdí.

Zájemcům o plavání ve studené vodě Mikoláš doporučil, aby se nekoupali sami. Obzvlášť při zimním plavání ve volné vodě je podle něj také dobré používat bezpečnostní nafukovací bójky.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Japonec Morimoto má na internetu davy příznivců, přišel s kuriózní…

14.01.2021 13:26 Japonec Šodži Morimoto má na internetu zástupy příznivců díky své nezvyklé činnosti - nabízí se k…

Na Němcové obdivuji její odvahu být jiná, seriál o ní by mohl odpovídat…

10.01.2021 13:00 ROZHOVOR – Nechtěla by žít v její době. Příbuzná Boženy Němcové, o které nyní v České televizi běží…

Porody v minulosti. Ženy vnímaly riziko a psaly před ním závěť

10.01.2021 11:30 Zatímco dnes je ženám při porodu dopřána kvalitní lékařská péče, dříve představoval porod velké…

Velehoru K2 chtějí zdolat čtyři expedice, v zimě se to dosud nikomu…

10.01.2021 09:08 Šest desítek horolezců se připravuje na zdolání druhé nejvyšší hory světa K2. Mnozí se k tomu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama