Sněžení a vítr zkomplikovaly dopravu na Slovensku

Sněžení, silný vítr a ledovka zkomplikovaly dnes na Slovensku provoz na silnicích, vlakovou dopravu a vedly k výpadkům v dodávkách elektřiny. Policie vybídla řidiče, aby kvůli nepříznivé situaci vyjížděli na východě země jen v nevyhnutelných případech. Již v uplynulých dnech počasí způsobilo problémy v dopravě také v Česku a Německu.

Ilustrační foto

Kalamitu hlásila policie hlavně na východě Slovenska. Některé silnice v okolí města Michalovce zablokovaly kamiony nebo byly průjezdné jen pro osobní vozidla. Podobné problémy byly místy i v západní části země, horský průsmyk Donovaly na středním Slovensku úřady zase uzavřely pro kamiony.

"Je lockdown, zákaz vycházení, situace na silnicích je momentálně kritická. Pokud nemusíte, nevyjíždějte," uvedla dopoledne mluvčí krajského ředitelství policie v Košicích Lenka Ivanová.

Problémy na východním Slovensku zaznamenal i národní vlakový dopravce ZSSK. V souvislosti s počasím nabraly zpoždění některé rychlíky, několik osobních vlaků dopravce zrušil.

Kvůli prudkému větru a sněžení zůstalo na středním Slovensku bez elektřiny asi 37.000 odběrných míst. Poruchy podle distributora elektřiny způsobily hlavně popadané stromy.

Při jejich odstraňování a také při obnovování provozu na silnicích pomáhali ve středu a v noci na dnešek také hasiči. Nejčastěji zasahovali na středním Slovensku.

Související:

Právě se děje