Japonsko zápolí s povodněmi. Je nasazena armáda, masa bahna zabila ženu

Jedna žena zemřela a dva další lidé jsou pohřešováni po sesuvech půdy způsobených silnými dešti, jež dnes zasáhly japonskou prefekturu Čiba východně od Tokia. S odkazem na místní úřady o tom informovala agentura Kjódó. Oblast se přitom stále vzpamatovává z tajfunů Faxai a Hagibis, jež se regionem přehnaly v posledních dvou měsících a způsobily značné škody i ztráty na životech.

Přidejte svůj názor

Zaplavená auta
doporučujeme

V prefektuře Čiba se vylily z koryt dvě řeky a voda zaplavila přilehlé oblasti. Úřady proto v některých čtvrtích lidem nařídily evakuaci. Sesuvy půdy zavalily tři domy, bahno v nich zasypalo jednu ženu. Po dvou dalších lidech úřady stále pátrají i s pomocí armády. Podle agentury AP je v Čibě 6000 domácností bez proudu, v sousední prefektuře Ibaraki pak dalších 2500.

zdroj: YouTube

Silné deště postihly rovněž tokijské letiště Narita. Některé komerční lety, které tam směřovaly, byly nuceny přistát na jiných místech. Cestující, kteří na letišti Narita nakonec přistáli, se z něj zase nemohli dostat, protože kvůli záplavám byly uzavřeny silnice a nejezdily ani vlaky.

Podle japonské meteorologické agentury dnes v některých oblastech spadlo za půlden více srážek, než je průměrný úhrn za celý říjen. Někde to bylo i 28 centimetrů vody. Silný déšť by měl na japonském pobřeží Tichého oceánu pokračovat až do sobotního rána.

Řada míst v prefektuře Čiba se stále zotavuje z tajfunu Faxai, který se oblastí přehnal koncem září a z tajfunu Hagibis, nejsilnějším za posledních 60 let, který si v Japonsku vyžádal přes 80 mrtvých.

Jeden z obyvatel města Sodegaura, jež leží naproti Tokiu přes Tokijský záliv, agentuře Kjódó sdělil, že sotva stihl opravit střechu, kterou mu odnesl zářijový tajfun Faxai. Dnešní déšť byl podle jeho slov extrémně silný. "Na další takové neštěstí jsem nebyl připravený. Už toho mám dost, potřebuju pauzu," prohlásil.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Bangladéš se řítí mohutný cyklón Bulbul, 1,5 milionu lidí evakuováno

09.11.2019 22:05 Aktualizováno Indii a jih Bangladéše dnes zasáhl cyklón Bulbul. Z Indie jsou hlášeni první dva mrtví, evakuovány…

Na Egypt a Izrael se řítí neobvyklý hurikán

25.10.2019 23:06 Meteorologové sledují shluk bouří nad Středozemním mořem, který by se mohl proměnit v neobvyklý …

Expert na počasí vyráží dech. Zemi jsme zničili? Tohle přijde v příštích…

23.10.2019 22:09 Aktualizováno Navzdory všem snahám o stabilizaci klimatických změn je nedokážeme zcela zastavit. To potrvá…

Větrná bouře pustošila východ USA, stovky tisíc lidí zůstaly bez proudu

17.10.2019 16:59 Východní pobřeží Spojených států v okolí New Yorku a Bostonu zasáhla silná bouře, která během noci…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama