Sněhová kalamita: Na japonské dálnici jsou už druhý den "uvězněny" stovky aut

Japonští záchranáři se snaží vyprostit stovky vozidel, která uvázla před dvěma dny ve sněhu na dálnici spojující město Niigata s metropolí Tokiem. Úřady rozdávají řidičům potraviny, palivo a přikrývky, informoval dnes zpravodajský server BBC News.

Ilustrační foto

Střední část Japonska postihlo v posledních dnech husté sněžení; v prefektuře Niigata za tři dny napadly asi dva metry sněhu. Dopravní zácpu na dálnici mezi Niigatou a Tokiem způsobilo nákladní auto, které zůstalo uvázlé ve sněhu. Kolona, která se následně vytvořila, dosahovala ve čtvrtek v jednu chvíli až 16,5 kilometru.

zdroj: YouTube

Záchranné týmy nyní vyprošťují jedno auto po druhém, ať už vlastní silou nebo s pomocí těžké techniky. "Maximálně se snažíme, abychom zachránili řidiče a spolucestující, a jsme připraveni v tomto úsilí pokračovat i přes noc," uvedl dnes úřad pro řešení katastrof v prefektuře Niigata.

BBC napsala, že dnes v poledne místního času (ve 4:00 SEČ) bylo na dálnici stále uvázlých tisíc automobilů. Podle japonské agentury Kjódó dnes v 15:00 místního času (7:00 SEČ) jich tam stále zůstávalo 670.

Japonský meteorologický ústav uvedl, že husté sněžení, které ve čtvrtek v prefektuře Niigata rovněž přerušilo dodávky elektřiny do 10.000 domácností, bude pokračovat i o víkendu.

Silné deště a sněžení zasáhly Oregon, Washington a požáry zpustošenou…

25.10.2021 18:35 Ke konci minulého týdne byla rozsáhlá oblast západního pobřeží spojených států zasažena…

Tropická bouře Sam nad Atlantikem zesílila na hurikán

24.09.2021 12:38 Tropická bouře Sam, která se vytvořila nad Atlantickým oceánem, zesílila dnes kolem 11:00 SELČ na…

Související:

Právě se děje

reklama