Sněhová kalamita: Na japonské dálnici jsou už druhý den "uvězněny" stovky aut

Japonští záchranáři se snaží vyprostit stovky vozidel, která uvázla před dvěma dny ve sněhu na dálnici spojující město Niigata s metropolí Tokiem. Úřady rozdávají řidičům potraviny, palivo a přikrývky, informoval dnes zpravodajský server BBC News.

Ilustrační foto
doporučujeme

Střední část Japonska postihlo v posledních dnech husté sněžení; v prefektuře Niigata za tři dny napadly asi dva metry sněhu. Dopravní zácpu na dálnici mezi Niigatou a Tokiem způsobilo nákladní auto, které zůstalo uvázlé ve sněhu. Kolona, která se následně vytvořila, dosahovala ve čtvrtek v jednu chvíli až 16,5 kilometru.

zdroj: YouTube

Záchranné týmy nyní vyprošťují jedno auto po druhém, ať už vlastní silou nebo s pomocí těžké techniky. "Maximálně se snažíme, abychom zachránili řidiče a spolucestující, a jsme připraveni v tomto úsilí pokračovat i přes noc," uvedl dnes úřad pro řešení katastrof v prefektuře Niigata.

BBC napsala, že dnes v poledne místního času (ve 4:00 SEČ) bylo na dálnici stále uvázlých tisíc automobilů. Podle japonské agentury Kjódó dnes v 15:00 místního času (7:00 SEČ) jich tam stále zůstávalo 670.

Japonský meteorologický ústav uvedl, že husté sněžení, které ve čtvrtek v prefektuře Niigata rovněž přerušilo dodávky elektřiny do 10.000 domácností, bude pokračovat i o víkendu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Planeta Země se dál ohřívá. Rok 2020 byl nejteplejším v dějinách měření,…

15.01.2021 07:28 Rok 2020 byl těsně nejteplejším v dějinách měření, poznamenaly ho mocné hurikány a nevídané lesní…

Sněhová kalamita si v Japonsku vyžádala osm mrtvých

11.01.2021 18:12 Aktualizováno Nejméně osm obětí a stovky zraněných si vyžádala sněhová kalamita, která v posledních dnech…

WMO: Ozonová díra nad Antarktidou patřila loni k největším za 40 let

08.01.2021 17:12 Ozonová díra nad Antarktidou se zacelila v posledních prosincových dnech, vloni však patřila k…

Copernicus: Minulý rok byl dosud nejteplejší v Evropě i ve světě

08.01.2021 09:27 Rok 2020 byl v Evropě nejteplejší za dobu záznamů. Celosvětově se vyrovnal dosud rekordnímu roku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama