Nad Yucatánem zuří tropická bouře Gamma, má téměř sílu hurikánu

K pevnině na poloostrově Yucatán na jihovýchodě Mexika v sobotu dorazila tropická bouře Gamma, jejíž síla se přibližuje hurikánu. Vyvrací stromy, ve městech zaplavuje ulice a lidem z ostrovů znemožnila návrat, informovala agentura AP.

Hurikán
doporučujeme

Bouře na pevninu udeřila u města Tulum, kde ji doprovázel vichr o síle 110 kilometrů za hodinu, uvedlo americké Národní středisko pro hurikány v Miami. Přesouvá se směrem na severozápad.

Podle meteorologů největší hrozbu v oblasti, která žije z turistiky a po uzávěře kvůli koronaviru se otevřela teprve nedávno, představují přívalové lijáky. Na severozápadě Yucatánu může spadnout 250 milimetrů až 375 milimetrů srážek.

zdroj: YouTube

Ministerstvo turistiky ve státu Quintana Roo v pátek na twitteru uvedlo, že v něm aktuálně přebývá více než 40.000 turistů, hotely v letovisku Cancún a na ostrově Cozumel se zaplnily do 30 procent své kapacity.

Mezi Cancúnem a ostrovem Isla Mujeres a mezi městem Playa del Carmen a Cozumelem kvůli špatnému počasí nejezdí trajekty.

Podle předpovědi se bouře během dneška stočí ze severní části Yucatánu k západu až jihozápadu a přinese vydatné srážky do jižního Mexika a dalších částí Střední Ameriky.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Udeří supertajfun Goni. Filipíny se chystají na příchod nejhorší letošní…

31.10.2020 16:04 V očekávání nejsilnější letošní bouře na celém světě evakuovaly filipínské úřady již téměř milion…

Vietnam odklízí spoušť po tajfunu Molave, už se blíží další silná bouře

30.10.2020 10:29 K Vietnamu, kde od středy zahynulo téměř 40 lidí v důsledku tajfunu Molave, se blíží další bouře.…

Tajfun Molave se prohnal Vietnamem. Nejméně 35 mrtvých, desítky lidí se…

29.10.2020 15:42 Aktualizováno Nejméně 35 lidí zahynulo a více než 50 se pohřešuje v důsledku tajfunu Molave, který v posledních…

Hurikán Zeta zeslábl na tropickou bouři. Živel má první oběť, moře se…

29.10.2020 08:25 Aktualizováno Hurikán Zeta, který ve středu dorazil k jihovýchodnímu pobřeží amerického státu Louisiana, nyní nad…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama