Nad Yucatánem zuří tropická bouře Gamma, má téměř sílu hurikánu

K pevnině na poloostrově Yucatán na jihovýchodě Mexika v sobotu dorazila tropická bouře Gamma, jejíž síla se přibližuje hurikánu. Vyvrací stromy, ve městech zaplavuje ulice a lidem z ostrovů znemožnila návrat, informovala agentura AP.

Hurikán

Bouře na pevninu udeřila u města Tulum, kde ji doprovázel vichr o síle 110 kilometrů za hodinu, uvedlo americké Národní středisko pro hurikány v Miami. Přesouvá se směrem na severozápad.

Podle meteorologů největší hrozbu v oblasti, která žije z turistiky a po uzávěře kvůli koronaviru se otevřela teprve nedávno, představují přívalové lijáky. Na severozápadě Yucatánu může spadnout 250 milimetrů až 375 milimetrů srážek.

zdroj: YouTube

Ministerstvo turistiky ve státu Quintana Roo v pátek na twitteru uvedlo, že v něm aktuálně přebývá více než 40.000 turistů, hotely v letovisku Cancún a na ostrově Cozumel se zaplnily do 30 procent své kapacity.

Mezi Cancúnem a ostrovem Isla Mujeres a mezi městem Playa del Carmen a Cozumelem kvůli špatnému počasí nejezdí trajekty.

Podle předpovědi se bouře během dneška stočí ze severní části Yucatánu k západu až jihozápadu a přinese vydatné srážky do jižního Mexika a dalších částí Střední Ameriky.

Tropická bouře Sam nad Atlantikem zesílila na hurikán

24.09.2021 12:38 Tropická bouře Sam, která se vytvořila nad Atlantickým oceánem, zesílila dnes kolem 11:00 SELČ na…

Související:

Právě se děje

reklama