Druhá nejvyšší fotbalová soutěž se dokončí. Kvůli nákaze v Třinci skončí o něco později

Zdálo se, že naleznutí nákazy COVIDem-19 u jednoho z hráčů druholigového Třince bude velikým průšvihem pro zřizovatele tuzemských profesionálních soutěží Ligovou fotbalovou asociaci (LFA) a že se tak ročník druhé ligy letos nedohraje. Ve čtvrtek večer ale přišla dobrá zpráva. Fortuna národní liga 2019/20 se prodlouží o tři dny a to právě kvůli třem nynějším odloženým zápasům Třince. Aby tomu tak skutečně bylo, musí být testování všech členů třineckého klubu na COVID-19 negativní.

sport
doporučujeme

Nejbližším zápasem Třince je utkání v Ústí nad Labem, které se má podle původního plánu odehrát tuto neděli. A stále existuje naděje, že by se tento zápas přeci jenom v neděli odehrál. Nesmí se však objevit v týmu Třince další pozitivní nález. Dosud byly kvůli nákaze u jednoho z hráčů odloženy tři jeho duely a to s Vítkovicemi, Pardubicemi a Vlašimí. Nyní je jasné, že se duel s Vítkovicemi odehraje nově 2. července, s Pardubicemi 8. července a s Vlašimí 17. července. Kvůli tomu se tak posune i termín pro závěrečné páté kolo prvoligové skupiny o záchranu, jež se tak nově místo 7. července uskuteční o pět dní později.

Mění se tak pochopitelně i původní termíny barážových zápasů. Jejich první duely budou tak na programu 18. a 19. července, odvety pak 21. a 22. července. A posunuta musela být i tři závěrečná kola Fortuna národní ligy.

Zatímco u většiny členů třineckého klubu vyšlo poslední testování z minulého týdne negativně, onen inkriminovaný nakažený fotbalista po samostaných odběrech měl nadále pozitivní výsledek. Na základě rozhodnutí hygienické stanice Moravskoslezského kraje tak musel stejně celý třinecký celek do čtrnáctidenní karantény. Ta má sice skončit až 1. července, ale jak bylo výše zmíněno, mohla by být udělena v případě negativních výsledků pro Třinec výjimka a mohl by tak tedy nastoupit již v neděli proti Ústí nad Labem.

V případě, že by ale sobotní testování odhalilo v klubu další pozitivní výsledky, duel s Ústí by musel být pochopitelně odložen a Lugový výbor by tak na svém zasedání 1. července rozhodl o dalších krocích. Jen pro připomenutí, v první a druhé lize, které se znovurozehrály v květnu po dvouměsíční koronavirové pauze, byly dosud testováním odhaleny tři případy nákazy.

Před samotným restartem soutěží se po jednom případu tak ještě stalo v Mladé Boleslavi a v pražské Slavii.

Témata: Fotbal | EuroZprávy.cz
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Další případ nakaženého koronavirem v Karviné? LFA uklidňuje, že se…

09.07.2020 20:25 Fotbalová Karviná nadále nenechává první fotbalovou ligu chladnou. Ve čtvrtek přišla totiž z zpráva…

Zamíří rebel Hašek nakonec skutečně do Turecka? S otcem navštívil ambasádu

05.07.2020 17:53 Další angažmá již exsparťanského fotbalisty Martina Haška mladšího by mohlo být přeci jenom opravdu…

Achilovky byly proti. Milan Baroš se definitivně rozhodl ukončit svou…

03.07.2020 16:05 Svou bohatou dlouholetou hráčskou kariéru po této fotbalové sezóně 2019/20 se rozhodl ukončit Milan…

Hned sedm členů fotbalové Karviné má covid-19. Přesto chce vedení ligy…

02.07.2020 20:50 Možnost, že by po sezóně fotbalové Fortuna ligy 2019/20 ze soutěže nikdo nesestoupil, se ve čtvrtek…

Související:

Právě se děje

Další zprávy