Jak se může dohrát Liga mistrů? Během dvou týdnů a bez diváků, píše tisk

Jak píše britský deník The Independent, fotbaloví funkcionáři, kteří měli k tomu kompetence, se dohodli na tom, aby se sezóna 2019/20 obou evropských pohárů, jak Ligy mistrů, tak Evropské ligy, dohrála. Protože se ale nyní v dubnu nehraje a stále se úplně neví, kdy se hrát v Evropě začne a protože se po předešlých rozhodnutích UEFA ví, že by měla v Evropě začít příští sezóna 2020/21 v září, nejzazším termínem tak zůstává pro dohrání aktuálně přerušené sezóny evropských pohárů srpen. A právě během něj by se obě soutěže mohly dohrát hned během dvou týdnů, bez diváků a na neutrální půdě.

Přidejte svůj názor

Liga mistrů na stadionu FC Barcelona.
doporučujeme

S takovýmto návrhem po svém jednání údajně přicházejí sama Evropská fotbalová unie UEFA a Evropská klubová asociace ECA. Obě tyto organizace pak dávají přednost dohrání aktuálně přerušené sezóny jednotlivých národních fotbalových soutěží do července potažmo do začátku srpna.

Ten by měl být pak určen především evropských pohárovým soutěžím a to nejen předkolům jak Ligy mistrů, tak Evropské ligy, ze kterých by se kvalifikovaly účastníci následných skupinových fází obou soutěží pro ročník 2020/21, ale nově i zbývajícím fázím těchto soutěží ze sezóny 2019/20.

Během pouhých dvou týdnů by se měly odehrát zbývající čtvrtfinálová, semifinálová a finálová a aby se to všechno během takovéto krátké chvíle stihlo, bude potřeba změnit herní systém. Nebude se tak hrát každý zápas dvakrát (úvodní zápas a odveta), ale vždy pouze jednou a to neutrálním hřišti. Píší o tom takto alespoň španělská média, jakými jsou rozhlasová stanice Cerena SER či deník AS. Ne všichni účastníci evropských pohárů 2019/20 s tímto plánem ale souhlasí.

Před týdnem se sám předseda Aleksander Čeferin nechal v rozhovoru pro německou ZDF slyšet, že nejzazším termínem pro dohrání přerušené sezóny jak Ligy mistrů, tak Evropské ligy je červenec potažmo srpen. Pokud se to dohrát do té doby nestihne, Čeferin poprvé připustil, že by se tak tyto rozehrané soutěže nakonec musely zrušit.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Po Bundeslize se rozjede další elitní fotbalová liga. Od 8. června začne…

23.05.2020 16:02 I ve Španělsku už vědí, jak dlouho se mají těšit na restart jejich nejvyšší fotbalové soutěže.…

Schváleno. Saúdskoarabský korunní princ může vstoupit do Premier League

22.05.2020 18:44 Možnost prodeje anglického klubu Newcastlu United investiční skupině PIF, která je v držení…

Restart ligy v ohrožení? Po Mladé Boleslavi je pozitivně testovaný na…

19.05.2020 19:08 V sobotu 23. května má začít dohrávkou Teplice vs. Liberec dlouho očekávaný restart české Fortuna…

Přijde Sparta o svého kanonýra? O Tetteha mají zájem v Turecku a nejen o…

18.05.2020 21:37 Jen krátce před restartem ligy řeší pražskká Spata hned několik nově zraněných hráčů včetně…

Související:

Právě se děje

Další zprávy