Na další dvě sezóny bez Ligy mistrů! Anglický velkoklub dostal tvrdý trest

Fotbaloví fanoušci podle všeho v následujících dvou sezónách nejprestižnější evropské klubové soutěže Ligy mistrů neuvidí fotbalisty Manchesteru City. Tento anglický velkoklub totiž podle Evropské fotbalové unie UEFA porušil tzv. "finanční fair-play" a také pravidla licenčních předpisů. Kromě dvouleté neúčasti v Lize mistrů pak ještě UEFA klubu vyměřila pokutu ve výši 30 milionů eur (zhruba 747 milionů korun).

Přidejte svůj názor

Méně slavný z manchesterských týmů se jmenuje City.
doporučujeme

Podle vyšetřovatelů jde o případy z období mezi lety 2012 až 2016, kdy měl tento úřadující anglický mistr příjmy od sponzorů nadhodnotit a to nejen na svých účtech, ale i v materiálech určených pro UEFA. Kromě toho klubu nepomohl při rozhodování o trestu ani ten fakt, že při vyšetřování nebyl ochoten spolupracovat.

Manchesterský klub, jehož většinovým vlastníkem šejk Mansúr ze Spojených arabských emirátůů, se ve své reakci na rozhodnutí ze strany UEFA nechal slyšet, že právě UEFA rozhodovala předpojatě a že je právě kvůli tomu z výsledku nakonec zklamaný. Překvapený rozhodně však není a hodlá se tak odvolat k Mezinárodná sportovní arbitráži CAS.

Připomeňme, že UEFA řízení proti Manchesteru City zahájila loni v březnu a to poté, co unikly dokumenty včetně firemních e-mailů, které zveřejnil německý deník Der Spiegel. Právě z těchto dokumentů vyplývalo, že měl klub uměle navyšovat hodnotu sponnzorské smlouvy s aerolinkami Etihad Airways, přičemž tak cílem mělo být zamaskování skutečného původu příjmů a obejít tak tedy pravidla.

Pro tento bleděmodrý manchesterský klub to není první trest ze strany UEFA. V minulosti totiž už musel zaplatit pokutu ve výši 50 milionů liber a i tehdy se klubové vedení proti tomuto rozhodnutí ozvalo. Nesouhlasilo s tím a mluvil o dodání všech jasných důkazů o tom, že dodržel všechna pravidla.

Jestli tedy Manchester City neuspěje s odvoláním u CAS, bude to pro něj znamenat vyřazení z Ligy mistrů pro sezóny 2020/21 a 2021/22. A platilo by to i pro účast v Evropské lize. V takovém případě by tak měl klub letos poslední šanci konečně Ligu mistrů vyhrát, což se mu dosud nikdy ještě nepodařilo. V osmifinále, které začne už během příštího týdne, se svěřenci kouče Pepa Guardioly utkají s Realem Madrid. Pokud se jim ani letos nepodaří vyhrát Ligu mistrů a nebudou tak mít do soutěže v příštích dvou letech zasáhnout, další šanci uspět v ní budou mít nejdříve v sezóně 2022/23.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kouč Tottenhamu Mourinho měl se svými svěřenci porušit pravidla kolem…

08.04.2020 13:15 Fotbalisté londýnského klubu Tottenham Hotspur spolu s koučem Josém Mourinhem porušili podle…

Slavia reaguje na nečinnost LFA. Zakládá fond solidarity a vzdá se části…

08.04.2020 10:27 Fotbalová veřejnost byla v minulých dnech svědky pádů slovenských klubů, jak v případě Žiliny,…

Ronaldinho byl propuštěn z vězení v Paraguayi, musel zaplatit tučnou kauci

08.04.2020 07:50 Bývalý nejlepší fotbalista světa Ronaldinho, který v Paraguayi čelí podezření z falšování dokladů a…

Američtí žalobci: Rusko i Katar uplácely při volbách pořadatelství…

07.04.2020 17:19 Nové důkazy, které mají k dispozici newyorští žalobci, mají dokazovat, že Rusko i Katar opravdu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy