Nečekané rozuzlení Schickovy ságy. Reprezentant zůstane v Německu, ale ne v Lipsku

Budoucnost českého reprezentanta Patrika Schicka byla dlouho nejistá, nyní to ale vypadá, že se AS Řím, kterému český reprezentant stále patří dohodl na jeho prodeji. Nadále by měl podle zákulisních informací sice zůstat v Německu, nikoli však v Lipsku, kde doposud hostoval a ještě před několika měsíci se mluvilo o tom, že právě sem by mohl pak přestoupit natrvalo. Koronavirová krize ale nakonec vše ještě víc zamotala. Teď útočníkovi, jemuž o půlnoci v noci z pondělí na úterý vyprší v Lipsku hostování, svítá na lepší časy. Podle všeho se odstěhuje do Bayeru Leverkusen, který by měl římskému celku za Schicka zaplatit 27 milionů eur (708 milionů korun).

Německá fotbalová liga - Bundesliga
doporučujeme

Jako první o tomto možném přestupu Patrika Schicka začala spekulovat německá média, v pondělí nakonec tyto spekulace potvrdil známý italský sportovní novinář Gianluca di Marzio. Ten se nedávno nemýlil ani v tom, že se pražská Sparta dohodla s Fiorentinou na pokračování hostování Dávida Hancka. Teď tedy mluví o Schickově přestupu do Levetrkusenu, jako o jasné věci.

Připomeňme, že Schick se poprvé v Lipsku objevil loni v září. Do tohoto bundesligového klubu přišel na hostování z římského AS s tím, že pokud se mu sklubem podaří dostat se do další ročníku Ligy mistrů, bude na něj Lipsem uplatněna opce na trvalý přestup. Italský klub nabízel Lipsku Schicka za cca. 25 milionů eur (657 milionů korun) a právě tato nabízená cena se však zvláště po koronavirové pandemii zdála Lipsku až příliš vysoká.

Leverkusen však službami Patrika Schicka nepohrdne a to především díky tomu, že se mu vysoké peníze vrátí odchody jeho největších hvězd jakými jsou talentovaný Kai Havertz (odejde za 80 milionů eur - v přepočtu 2 miliardy korun) či další forvard Kevin Volland, jenž má namířeno do  Monaka. A právě případný příchod Patrika Schicka by měl dostatečně odchody dvou útočníků v klubu nahradit.

Navíc se sám kouč Leverkusenu Peter Bosz už nechal slyšet, že Schick je rozhodně jedním z těch, kterého by rád ve svém kádru viděl. „Dal jsem jasně najevo, koho chci. Ale jsem jen trenér. Zeptali se mě odpovědní lidé, tak jsem vysvětlil svůj úhel pohledu. Pokud chceme mít velké ambice, budeme potřebovat dvě, možná i více posil. Hlavně do útoku," řekl v minulých dnech Bosz.

Dodejme, že Bayer v minulé sezóně 2019/20 skončil v Bundeslize na paté příčce, tedy dvě místa za Lipskem. Díky tomuto umístění si tak v následující sezóně 2020/21 zahrajou skupinu Evropské ligy.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Expert O2 TV sport ve studiu v přímém přenosu zkolaboval. Svěcený pohotově…

18.09.2020 21:50 Kritická situace se v pražském Edenu odehrála v pátek večer ještě před začátkem předehrávky 4. kola…

Koronavirus opět zasahuje do programu Fortuna ligy. Objevil se v Příbrami

17.09.2020 21:55 O nadcházejícím víkendu je na programu 4. kolo české fotbalové ligy a původně se v rámci něho…

Bývalý kouč Plzně i reprezentace Vrba převezen v Bulharsku do nemocnice!…

16.09.2020 21:29 Trenér Pavel Vrba, jenž aktuálně působí na lavičce bulharského Ludogorce Razgrad, musel být ve…

Exsparťanský rebel Hašek promluvil otevřeně o jeho vztazích s vedením…

15.09.2020 14:08 Od zimní pauzy minulé fotbalové sezóny 2019/20 se táhne spor mezi pražskou Spartou a jejím nyní již…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama