Nejen ovlivňování výsledků. Berbr má podle policie na svědomí i zpronevěru

Již bývaý místopředseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Roman Berbr, jenž byl minulý týden v pátek spolu s dalšími 19 lidmi z fotbalového prostředí zadržen a následně vzat do vazby, čelí obvinění nejen z ovlivňování výsledků zápasů druhé a třetí ligy, ale i ze zpronevěry až 850 tisíc korun. Alespoň o tom informuje server lidovky.cz čerpající z policejního spisu.

Korupce
doporučujeme

Jak totiž zjistili novináři Lidových novin, detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu Romana Berbra obviňují z toho, že nejen že ovlivňoval výsledky zápasů, ale i z toho, že měl zpronevěřit peníze Plzeňského krajského fotbalového svazu. Právě jeho byl Berbr do pondělka předsedou a právě na tuto funkci mimo jiné rezignoval Berbr z vězení. Vedle toho pak dosud neoficiálně nejmocnější muž českého fotbalu rezignoval i na post místopředsedy FAČR a člena výkonného výboru.

"Tato trestná činnost spočívala ve vyvádění veřejných finančních prostředků Plzeňského krajského fotbalového svazu prostřednictvím účelově vytvořených fiktivních faktur za služby a zboží, které nebyly ve skutečnosti provedeny," uvdějí detektivové v obvinění, jež má server Lidových novin k dispozici.

V reakci na tuto skutečnost na pondělní tiskvé konferenci šéf FAČR Martin Malík uvedl, že se chystá mimořádná kontrola financování jednotlivých krajských fotbalových svazů, přičemž ta největší kontrola bude zaměřena právě na ten plzeňský.

Čeho konkrétně se měla zpronevěra peněz ze strany Romana Berbra měla týkat? Například mělo jít o peníze na nikdy neuskutečněné semináře mládežnických trenérů. Právě tyto úkony měl Berbr třikrát proplatit třemi fakturami v hodnotě 850 000 korun. Pomáhat mu v tom měli i další osoby, které byly o víkendu vzaty do vazby, tedy sportovní ředitel druholigového Slavoje Vyšehrad Roman Rogoz, sudí Tomáš Grimm a bývalý prvoligový hráč Michal Káník.

Jak také uvádí policie, prostřednictvím této trestné činnosti si chtěl Berbr a skupina osob kolem něj udržet moc a vliv ve fotbalovém prostředí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slavný anglický klub se stal terčem hackerů. Jejich útok byl ale včas…

21.11.2020 13:05 V pátek se stal terčem hackerských útok jeden z nejslavnějších anglických fotbalových klubů…

Čeští fotbalisté se přiblížili baráži o MS. Před losem jeho kvalifikace…

19.11.2020 20:09 Česká fotbalová reprezentace se díky středeční výhře nad Slovenskem 2:0 a prohře Skotska v Izraeli…

První podmínka pro Messiho přestup do Anglie splněna. Guardiola zůstává u …

19.11.2020 16:53 Fotbaloví fanoušci fandící Manchesteru City budou i v dalších dvou sezónách sledovat na lavičce…

Češi mezi reprezentační elitou! Pomohla k tomu výhra nad Slováky i…

18.11.2020 23:13 Aktualizováno Čeští fotbalisté se v příštím ročníku Ligy národů UEFA představí v elitní Lize A, do které se jim…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama