Od příští sezóny s plnými hledišti? V anglické Premier League o tom uvažují

Stejně jako v mnoha dalších evropských zemích, tak i v Anglii je aktuální sezóna tamní nejvyšší fotbalové soutěže poznamenaná současnou pandemií koronaviru, kvůli které nemohou fanoušci na stadiony a podpořit tak na nich své miláčky. Nedávno však britský premiér Boris Johnson představil plán rozvolňování, zněhož vyplynulo, že poslední dvě kola letošní sezóny by mohl být povolen maximální počet 10 000 diváků na jedno utkání. A nyní ze slov výkonného ředitele anglické Premier League Richarda Masterse vyšlo najevo, že v Anglii by se už v příští sezóně mohly zaplnit všechny stadiony ze 100 procent.

Premier League
doporučujeme

V této probíhající fotbalové sezóně byly fanoušci přímo na anglických stadionech k vidění jen několik dní v prosinci, po následném výskytu nakažlivější britské mutace koronaviru se ale musely stadiony veřejnosti uzavřít. Jenže to by se mohlo zanedlouho změnit. Pokud to situace bude dovolovat, podle vládního plánu rozvolňování budou moct na duely hrané 15. a 23. května alespoň část na fanoušků na stadiony.

"Doufejme, že se nám podaří splnit všechny požadavky vlády. Byl by to fantastický konec sezony," uvedl k možnému částečnému otevření stadionů pro diváky podle agentury Reuters Richard Masters. Ten už se také nechal slyšet, že by se anglická fotbalová liga mohla těšit na plné ochozy již v příští sezóně, záleží však na tom, jak to bude s očkování britského obyvatelstva.

"Náš cíl je mít od prvního kola plné stadiony a nahrávají tomu i vládní plány na uvolňování opatření," řekl dále Masters, jenž uvedl, že právě nepřítomnost diváků na fotbalových zápasech je značnou čárou přes rozpočet u všech anglických klubů. Chybějící příjmy ze vstupného a z televizních práv totiž činí celkovou ztrátu ve výši až dvě miliardy liber (v přepočtu zhruba 61 miliard korun).

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kúdela dostal za rasismus trest na 10 utkání

14.04.2021 17:11 Disciplinární komise UEFA potrestala slávistického fotbalistu Ondřeje Kúdelu zákazem startu v 10…

Poslanci před derby. Slavia je na vlně, tak Skopečka ani nehecuji, říká…

11.04.2021 22:01 Aktualizováno Pohodlně se uvelebí ve svých křeslech či na pohovkách a budou napjatě sledovat nedělní 298. derby…

Slavia si z Londýna přiveze naději. S Arsenalem na Emirates Stadium…

08.04.2021 23:50 Aktualizováno Fotbalisté Slavie se po pauze opět představili na evropské scéně v rámci Evropské ligy. Ta měla ve…

Další známý kandidát na šéfa FAČR. Proti Poborskému se postaví Petr Fousek

07.04.2021 19:58 Před blížící se červnovou volební valnou hromadou Fotbalové asociace ČR (FAČR), která zvolí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama