Slavný velkoklub v krizi! Kvůli šéfovým krokům rezignovalo hned šest členů vedení

V katalánské Barceloně neprožívají zrovna nejlepší časy a viníkem není pouze aktuální pandemie koronaviru. Hned šest členů barcelonského vedení se totiž rozhodlo ze svých kuncí odstoupit, aby tak tímto bezprecedentním způsobem dalo vyjádřit nesouhlas s kroky klubového šéfa Josepa Bartomeua. Ten měl najmout firmu pro monitoring sociálních sítí, která na nich měla pomlouvat jak budoucí kandidáty na předsedu klubu, tak i bývalé hráče. Před časem s kroky Josepa Bartomeua hodně hlaasitě nesouhlasila ani největší klubová hvězda současnosti Argentinec Lionel Messi.

Přidejte svůj názor

FC Barcelona
doporučujeme

Rezignovat se rozhodla hned polovička z celkových čtyř klubových viceprezidentů, tedy Emili Rousaud a Enrique Tombasa a kromě nich pak také ředitelé Silvio Elías, Josep Pont, Jordi Calsamiglia a Maria Texidorová. Ti všichni zveřejnili dopis, ve kterém právě šéfa Bartomeua obvinili z najmutí oné firmy monitorující sociální sítě, která pak nenechala na nikom nit suchou. "Aféra, kterou známe jako Barcagate a dozvěděli jsme se o ní až z médií, se nám vůbec nelíbí. Do tohoto bodu jsme se dostali kvůli tomu, že nemáme žádný vliv na vedení klubu, který zejména v éře po pandemii čeká velmi složité období," píše se konkrétně v dopise, pod kterým je podepsaná kompletní šestice odstupivších funkcionářů.

"Jako naši poslední službu pro klub požadujeme, aby byly co nejdříve vyhlášeny volby a klub mohl být veden nejlepším možným způsobem," dodává šestice fotbalových činovníků, jež tak připomíná, že ani vekloklubu, jakým je Barcelona, se nevyhnou ekonomické problémy spojené s aktuální pandemií.

I slavný katalánský velkoklub se už v předešlých dnech dohodl se svými hráči na snížení platů a to 70 %. Dohodli se tak proto, aby ostatní zaměstnanci klubu mohli v době pandemie brát své mzdy v plné výši. Mimochodem, ani způsob jednání vedení klubu s hráči o snížení jejich platů se nelíbilo odcházejícím funkcionářům. Podle nich to nebyla žádná dohoda, vedení klubu mělo hráče přes sociální sítě k nyní uzavřeným dohodám dotlačit.

To neváhal kritizovat ani samotný Lionel Messi. "Je překvapující, že přišel pokus vyvinout na nás obrovský tlak, abychom udělali něco, co bychom udělali stejně," nechal se slyšet jeden z nejlepších současných fotbalistů světa.

Josep Bartomeu šéfuje katalánskému velkoklubu již od roku 2014 a aktuálně tak na nejvyšší pozici v klubu působí již druhé volební období. Potřetí už na tuto funkci kandidovat nemůže. Připomeňme, že volba nového šéfa klubu je na plánovaná na rok 2021. Jakkoli však veškerá obvinení Bartomeu odmítá, po vlně kritiky se rozhodl s onou společností ukončit smlouvu.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zloději "vybílili" byt slavného fotbalisty. Přišel o peníze, šperky a…

31.05.2020 12:13 O cennosti za více než půl milionu liber (15 milionů korun) přišel útočník Manchesteru City Rijád…

Španělská fotbalová liga začne 11. června. Prvním zápasem po pauze bude…

30.05.2020 11:01 Na datum 11. června se od pátečního večera mohou těšit španělští fotbaloví fanoušci. Tamní…

Anglická Premier League bude pokračovat 17. června, italská Serie A o tři…

28.05.2020 23:06 Další evropské fotbalové TOP soutěže ohlásily datum svého restartu. Ve čtvrtek tak učinili v Anglii…

Po Bundeslize se rozjede další elitní fotbalová liga. Od 8. června začne…

23.05.2020 16:02 I ve Španělsku už vědí, jak dlouho se mají těšit na restart jejich nejvyšší fotbalové soutěže.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy