Asistenti Špaček a Straka potvrzeni. Spolu s Pešánem pomohou národnímu týmu dva roky

Zpráva, která před pár dny vyšla na povrch, se nyní potvrdila. Novými asistenty u hokejového národního týmu pod vedením kouče Filipa Pešána bude dvojice Jaroslav Špaček a Martin Straka. Schválil to v úterý výkonný výbor Českého hokeje, který kromě toho na další dva roky, tedy až do roku 2022 schválil nejen působení nového hlavního kouče Filipa Pešána, ale i setrvání Petra Nedvěda ve funkci generálního manažera. Smlouva se všemi členy tohoto nového realizačního týmu hokejové reprezentace platí, jak už bylo výše zmíněno, až do roku 2022. Budou tak tedy národní tým připravovat na následující akce: mistrovství světa 2021 v Minsku a Rize, zimní olympiádu 2022 v Pekingu nebo mistrovství světa 2022 v Helsinkách a Tampere.

Přidejte svůj názor

MS v hokeji 2019
doporučujeme

„Jsem přesvědčen, že se podařilo sestavit silné vedení, které se může opřít o trenérské úspěchy, vynikající hráčskou minulost a všeobecný respekt," okomentoval vybrané vedení reprezentačního A-týmu na další dva roky samotný prezident Českého hokeje Tomáš Král.

Filip Pešán si tedy vybral jako své nejvěrnější podočníky bývalé skvělé hokejisty Jaroslava Špačka a Martina Straku. „Spojuje je podobný přístup k hokeji, podobná týmová filozofie i výsledky, kterých dosahují při práci s mladými hráči. Velmi si vážím také toho, že ve vedení reprezentace jsou významně zastoupeni příslušníci zlaté generace, což je pro náš hokej výborná zpráva a příslib pro budoucnost," věří Král.

Přestože se tedy oproti poslednímu realizačnímu týmu pod vedením kouče Miloše Říhy staršího jedná opravdu o nový realizační tým, i v něm nalezneme jméno, které už jednou asistenta u hokejové reprezentace dělalo a to konkrétně jméno Jaroslava Špačka, který tak činil po boku jak Vladimíra Růžičky, tak i Vladimíra Vůjtka a Josefa Jandače. To Martin Straka vstupuje do pro něj ještě neprobádaného prostředí. „Jsem velmi rád, že kolegové na moji nabídku kývli. Jde o hokejové osobnosti, které mají za sebou úspěchy jak na ledě, tak na střídačce nebo v managementu. Nepochybuji přitom, že naše spolupráce bude fungovat, protože máme velmi podobný pohled na hokej," řekl ke svým novým kolegům Pešán.

Špaček jako bývalý obránce bude mít pak v realizačním týmu na starosti hru obránců a Straka se bude pochopitelně starat o útočníky. Poprvé se veřejnosti ve svých nových funkcích představí tato trojice koncem srpna, kdy jsou na programu České hry v Brně.

Jak známo, Filip Pešán je nástupcem Miloše Říhy, kterému skončí koncem května smlouva o spolupráci s tuzemským hokejovým svazem a to i přesto, že neměl letos šanci kvůli aktuální pandemii koronaviru se svými svěřenci bojovat na světovém šampionátu ve Švýcarsku, který musel být zrušen. „Je škoda, že svoje působení nemohl završit při mistrovství světa, na které jsme se těšili a odjížděli bychom na něj s velkými ambicemi. S kolegy odvedl u národního mužstva výbornou práci, za kterou bych mu chtěl vzhledem k okolnostem zatím alespoň touto cestou poděkovat," řekl k angažmá Miloše Říhy Král.

Témata: hokej | EuroZprávy.cz
Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Novináři šlo o život při demonstraci v USA, pomohl mu šéf hokejistů…

31.05.2020 19:31 Prezident a výkonný šéf hokejového klubu Pittsburgh Penguins David Morehouse pomohl místnímu…

Z devatenácti na šestnáct. I první hokejová liga by měla v budoucnu změnit…

26.05.2020 19:27 Nejen extraliga, ale i první liga by měla dostát v násedujících letech změny herního formátu.…

Další návrh na změnu formátu extraligy. Příští čtyři sezóny by se měla…

25.05.2020 20:10 Třetí návrh na úpravu formátu tuzemské hokejové extraligy přichází od Asociace profesionáních klubů…

NHL se dohraje systémem play-off s 24 týmy. Souhlasila s tím hráčská…

23.05.2020 12:01 Nejslavnější hokejová soutěž světa, kanadsko-americká NHL, je zase o krok blíže k dohrání právě…

Související:

Právě se děje

Další zprávy