Bříza o krok blíže k vedení světovému hokeji. Český hokej mu schválil kandidaturu

Bývalý gólman a funkcionář pražské Sparty Petr Bříza je zase blíže k tomu, aby se mohl příští rok ucházet o post šéfa Mezinárodní hokejové federace IIHF. Výkonný výbor Českého hokeje totiž v pátek schválil jeho kandidaturu do nejužšího vedení světového hokeje. Nástupce současného šéfa IIHF René Fasel, jenž v této funkci skončí právě příští rok, se bude volit v září 2020 v Petrohradu. Pro Břízu hlasovali všichni členového výkonného výboru pochopitelně kromě samotného Břízy, jenž se zdržel hlasování. "Pro náš hokej je zastoupení ve vrcholných strukturách IIHF velmi přínosné a Petr Bříza, který se těší v mezinárodním hokeji značnému renomé, získal v něm velké zkušenosti a několik let nás úspěšně reprezentuje v Radě IIHF, je jednoznačně nejvhodnějším kandidátem. Dokládají to i názory zahraničních partnerů, kteří nás v tomto směru oslovili," nechal se slyšet k Břízově kandidatuře samotný šéf Českého hokeje Tomáš Král.

Přidejte svůj názor

Hokej, ilustrační foto
doporučujeme

"Podpora národního svazu představuje přirozenou podmínku pro zařazení na listinu kandidátů, jde však pouze o první krok, na který navážou mnohaměsíční diplomatická jednání. Nebudou jednoduchá, neboť své návrhy předloží do začátku června také další země a ve hře jsou mimo jiné pozice prezidenta, senior viceprezidenta nebo viceprezidenta IIHF pro Evropu," pokračoval dále Král, jenž tak připomněl, co ještě Břízu a spol. k cestě k samotné kandidatuře čeká.

Samotný Petr Bříza si podpory ze strany Českého hokeje samozřejmě váží. "Od roku 2008 společně tvrdě pracujeme na tom, aby byl náš mezinárodní kredit a zastoupení v rozhodovacích orgánech IIHF co nejvyšší. Výrazně nám v tom pomohlo skvělé mistrovství světa v roce 2015, hodnocené jako nejvydařenější v historii, a věřím, že pomohou i dlouhodobé vazby, které jsme si v posledních letech vybudovali," řekl Bříza.

Ten je v současnosti členem Rady IIHF a to už od roku 2016. Zároveň je také předsedou komise pro rozvoj mládežnického a juniorského hokeje. Ještě o osm let dříve byl Bříza zvolen do výkonného výboru Českého hokeje, jehož  je takéod té doby viceprezidentem. Byl také šéfem organizačního výboru a podílel se tak na organizování světového šampionátu v hokeji v Praze v roce 2015.

Vedle toho, že do nedávna ještě působil ve vedení pražské Sparty, se prosadil na mezinárodní scéně jako funkcionář svým působením v představenstvu jak European Trophy, tak Ligy mistrů, která na European Trophy navázala.

Pokud příští rok porazí ve volbě své soupeře Dána Henrika Bache-Nielsena, Bělorusa Sergeje Gončarova, Němce Franze Reindl a Kanaďana Boba Nicholsona, může se tak Bříza stát druhým českýcm nejvýše postaveným funkcionářem v IIHF. Dosud jediným takovým byl Miroslav Šubrt, jenž zastával post viceprezidenta IIHF v letech 1963 až 2003. Ten byl navíc od roku 1958 členem direktoriátu IIHF a od roku 1960 pak ještě členem předsednictva IIHF.

Loading...
Témata: hokej | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Náhrada za Varaďu známa. Hokejovou dvacítku povede současný asistent u A…

11.02.2020 17:26 Nedávno Český svaz ledního hokeje neprodloužila končící dvouletou smlouvu s dosavadním hlavním…

Zemětřesení v hokejové Spartě! Po nevydařených výsledcích končí nejen kouč…

30.01.2020 16:28 Po posledních příliš nevydařených výkonech už na lavičce hokejové pražské Sparty neuvidí nejen…

Velké změny v reprezentacích! Hokejovou dvacítku už nepovede Varaďa,…

23.01.2020 19:15 Po čtvrtečním jednání výkonného výboru Českého svazu ledního hokeje se pořadně zatřáslo v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama