Slovensko se raduje z první lyžařské olympijské medaile. Slalom žen ovládla Vlhová

Ve středu se olympijské medaile a hned olympijského zlata dočkali naši východní sousedé ze Slovenska. A to zásluhou alpské lyžařky Petry Vlhové, která dokázala vyhrát pekingský slalom a potvrdila tak, že je v této disciplíně v rámci Světového poháru nejlepší. Po prvním kole však figurovala až na osmé pozici. Jediná česká reprezentantka, která postoupila do druhého kola, Martina Dubovská nakonec celkově skončila třináctá.

Ilustrační foto

První kolo se Petře Vlhové nevydařilo úplně podle představ. Bylo znát, že má z olympijsjké tratě respekt a nakonec bylo osmé místo to její výchozí pro druhé kolo. Tam trať stavěl její trenér Mauro Pini a zřejmě to nakonec rozhodlo, že zvládla druhé kolo Vlhová nejlépe. Před svou druhou jízdou ztrácela na tehdy první Němku Dürrovou až 72 setin, protože ale druhé kolo od začátku jela na doraz, bylo z toho po druhém kole vedení.

Nakonec pouze Katharina Liensbergerová z Rakouska byla nejblíže k tomu, aby Vlhovou sesadila z trůnu, ale závodnice, která skončila po prvním kole sedmá, se mohla i tak radovat ze stříbrné medaile. Bronz pak putuje do Švýcarska zásluhou Wendy Holdenerové. Dürrová, která jela ve druhé kole jako poslední, nakonec skončila na pro ni smutném čtvrtém místě.

Co se týče české reprezentantky Martiny Dubovské, tak ta v součtu obou kol ztratila na vítězku Vlhovou 2,05 sekundy.

Noční můra Shiffrinové

Stejně jako v obřím slalomu, tak i tento slalomuž první kolo nedokončila favotka z USA Mikaela Shiffrinová. Tato vítězka dvou slalomů v letošní sezóně Světového poháru zase sáhla k odvážné taktice, což se jí opět vymstilo.

"Od začátku jsem do toho šla. Trochu jsem podklouzla v jednom oblouku a prostě jsem nebyla připravená na nějakou takovou chybu. Plánovala jsem jet tu nejagresivnější, nejobtížnější linii. Ale také jsem věděla, že je ta nejrychlejší. Nezvládla jsem ani pět branek. Cítím se příšerně. Ale to přejde." nechala se slyšet pak v cílovém prostoru v rozhovorech pro média závodnice, která dobrou polovinu 1. kola jen smutně seděla na okraji svahu a vůbec se jí nechtělo přesunout se do cílového prostoru.

Zemřel oblíbený herec Josef Abrhám, bylo mu 82 let

17.05.2022 10:40 Ve věku 82 let zemřel legendární herec Josef Abrhám, držitel Českého lva či Ceny Thálie za…

ON-LINE 83. den války: Ruské okupační jednotky pokračují v útocích na…

17.05.2022 12:55 Ruský agresor pokračuje v útocích v operační zóně na východě Ukrajiny, zejména v oblasti Doněcku. V…

Počasí: Česko zřejmě čekají první letošní tropy i bouřky

17.05.2022 06:30 Suché počasí v tomto týdnu skončí. Po pondělním slunečném a horkém dni se pozdě odpoledne začala…

U Kyjeva našli v hromadném hrobě tělo českého občana

17.05.2022 08:55 Tělo českého občana bylo nalezeno u Kyjeva v hromadném hrobě. Jde o českého řidiče kamionu, který…

Turecko neschválí rozšíření NATO o Švédsko a Finsko

16.05.2022 21:57 Turecko neschválí rozšíření Severoatlantické aliance o Švédsko a Finsko. Dnes to podle agentury…

Související:

Právě se děje

reklama