Deblkajakáři Dostál se Šloufem postoupili z druhého místa přímo do semifinále

Poté, co kajakář Josef Dostál v singlkanoi v boji o medaili neuspěl a skončil až pátý, jeho figurování v olympijském Tokiu ještě neskončilo. Ještě byl totiž přihlášený do závodu deblkanoistů na 1000 metrů společně se svým parťákem Radkem Šloufem a právě ti ve středu brzy ráno středoevropského času nastoupili do své rozjížďky. Tu zvládli s přehledem, když skončili na druhém místě za prvním maďarským duem Bence Nádas, Bálint Kopasz a přímo tak postoupili do semifinále.

Olympijské hry, ilustrační foto

Že by to mohl být přímý postup z druhého místa, to už bylo víc a víc jasné od poloviny závodu. Právě od té doby kontrolovali závod a nikoho dalšího už před sebe česká dvojice nepustila. Díky tomuto výsledku tak tedy český deblkajak nemusel do středečního čtvrtfinále.

Dodejme, že na první Maďary ztratili Češi 1,548 sekundy, za to na třetí Australany Rileyho Fitzsimmonse a Jordana Wooda si vypracovali náskok více než pěti sekund. Ovšem právě Australané pak v závěru zvolnili vzhledem k tomu, aby pošetřili síly na čtvrtfinále.

"Byl jsem překvapený, že se nám povedla první polovina. Už měsíc tady v Japonsku trénuju a jen se připravuju na tohle. Jsem moc spokojený, že nemáme druhou jízdu, protože ta by následovala za nějakých padesát minut. To by byl mazec. Dvojboj si užijeme a doufám, že projdeme semifinále," bylo vidět po rozjížďce na Šloufovi, jak je rád, že čřeský deblkajak nemusí absolvovat čtvrtfinále.

Po absolvování závodu v singlkajaku se dost dobře fyzicky necítil Josef Dostál a poté, co mu nevyšel útok na medaili, na tom nebyl dobře ani psychicky. "Ani jsem Ráďovi neříkal, že nejsem úplně v pohodě, ale na rozjetí jsme jeli 350 metrů, tak jsme si v lodi sedli výborně. A věděl jsem, že závod bude dobrej," řekl po rozjížďce Dostál.

Dostála však jeho parťák Šlouf před závodem podporoval. "Už spolu nějaký rok jezdíme a vždycky si říkám, sice má singla, ale je to profík a je na tom tak dobře, že to dá i do debla. Teď to je poprvé, kdy se mu singkajak nepovedl podle jeho představ, ale na druhou stranu je chuť v Pepovi i ve mně, abychom si udělali hezký výsledek v deblkajaku," uvedl k tomu Šlouf.

Možná paradoxně právě díky Dostálově únavě, byla souhra českého deblkajaku taková, že to vedlo k postupu. "Když jsem brutálně při síle, tak to do debla nedělá dobrotu. Potom přetahuju loď sám a záběr není dobře sladěný. Tím, že jsem měl v hlavě i těle včerejšek, tak jsem se snažil přizpůsobovat Radkovi, našli jsme dobrý společný záběr, který odjížděl, a tím jsme zlomili všechny ostatní soupeře," zakončil Dostál.

Mrazivé počasí zatím nepřijde, uklidňují meteorologové. Vyhráno ale není

21.09.2021 06:30 Ačkoliv budou teploty v noci padat v následujících dnech až ke dvěma stupňům, mrazy nás zatím ještě…

Rusko je odpovědné za zavraždění Alexandra Litviněnka, rozhodl evropský…

21.09.2021 11:38 Rusko je odpovědné za smrt zběhlého ruského agenta Alexandra Litviněnka v jeho londýnském exilu v…

Soudní dvůr EU vyměřil Polsku pokutu půl milionu eur za každý den provozu…

20.09.2021 22:03 Soudní dvůr Evropské unie dnes vyměřil Polsku pokutu ve výši půl milionu eur (12,7 milionu korun)…

Maláčová chce minimální mzdu 18 tisíc, Babiš by rozhodnutí nechal na…

20.09.2021 22:04 Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) by bylo nejlepší, aby o navýšení minimální mzdy rozhodla až…

Švédská matrika zamítla žádost páru, který chtěl pojmenovat dítě Vladimir…

21.09.2021 07:48 Švédská matrika odmítla žádost páru, který chtěl svého syna pojmenovat po ruském prezidentovi. …

Zemřel bývalý předseda Mezinárodního olympijského výboru Jaques Rogge

29.08.2021 19:30 Samotný Mezinárodní olympijský výbor (MOV) na svých webových stránkách v neděli zveřejnil smutnou…

Pražský maraton se kvůli omezením nepoběží ani v říjnu

23.08.2021 17:47 Pražský maraton se kvůli omezením spojeným s bojem proti koronaviru nepoběží ani letos. Pořadatelé…

Související:

Právě se děje

reklama