Policie zasahovala po zápase Konferenční ligy. Zadržela dva spoluhráče Tomáše Pekharta

Když fotbalisté Legie Varšava po čtvrtečním zápase Konferenční ligy s nizozemským Alkmaarem nastupovali do svého klubového autobusu, aby mohli odcestovat domů do Polska, bylo jich o dva méně. Důvod? Nizozemská policie spolu s ochrankou stadionu je totiž po utkání na 24 hodin zadržela, přičemž podle polských médií a majitele varšavského klubu Dariusze Mioduského nedaly nizozemské složky povolení těmto fotbalistům kvůli tomu, že se dostali do potyček s policisty a členy ochranky.

Nizozemská policie pak uvedla, že jde o portugalského záložníka Josuého Pesqueiru a srbského obránce Radovana Pankova, přičemž právě oni se měli účastnit zmiňované potyčky s policií a ochrankou stadionu. Přestože tyto složky mluvily o uzavření stadionu kvůli agresivnímu chování polských fanoušků, polská média pro změnu mluvila o hrubém a nevybíravém chování ze strany policie. Nakonec byli oba spoluhráči českého legionáře ve varšavském klubu Tomáše Pekharta v pátek v podvečer propuštěni a mohli se tak vrátit do Polska.

Jak informuje agentura DPA, sama nizozemská policie uvedla, že zadržela po zápase občany Portugalska a Srbska. Přiblížila také to, že první incidenty se udály ještě před začátkem zápasu, kdy se měli fanoušci Legie snažit vtrhnout vstupní branou takovým způsobem, že při tom napadli jak členy policie, tak ochranky stadionu. Jeden z policistů pak měl být dokonce v bezvědomí.

I proto byly policejní složky prý nuceny k tomu použít slzný plyn, stejně tak jako obušky, aby se samy ochránily. I tak se ale několika příznivcům Legie povedlo dostat se na stadion navzdory tomu, že neměly vstupenku.

"Po utkání dva hráči Legie Varšava zranili pracovníky klubu AZ Alkmaar, kteří museli být následně ošetřeni. Z toho důvodu byli hráči zadrženi. Polská média staví do role oběti hráče, ale to má k pravdě daleko. Sami fotbalisté se chovali násilně," stojí v prohlášení jak policie, tak města Alkmaar. 

Jiného názoru je však majitel Legie Varšava Mioduski. "Hráči nikoho nenapadli, agrese přišla z druhé strany. Starosta Alkmaaru nechtěl Poláky ve svém městě, uvedl to už před zápasem. Během dne je vyháněl z restaurací a policie eskalovala napětí. Je to naprostý skandál," nechal se slyšet v pátek odpoledne a pokračoval: "Zápas proběhl naprosto v klidu. Věřím, že i vzhledem k odvetě u nás situaci společně s AZ uklidníme. Viděl jsem už hodně, ale nikdy bych si nepomyslel, že ochranka s policií napadnou hráče. Nenecháme to jen tak, nizozemská média nepíšou pravdu."

Celý incident se dostal i do vysokých pater polské politiky a vyjádřil se tak k tomu i polský premiér Mateusz Morawiecki. "Velmi znepokojivé zprávy z Alkmaaru," uvedl na sociální síti X s tím, že žádá od zastupitelských úřadů v Nizozemku vysvětlení tohoto incidentu."S polskými hráči a s polskými fanoušky musí být zacházeno podle zákona. Nesouhlasíme s jeho porušováním," dodal. Vysvětlovat vše musel i nizozemský velvyslanec v Polsku, kterého si předvolalo polské ministerstvo zahraničí. Připomeňme v této souvislosti však to, že v Polsku je krátce před volbami do parlamentu.

Související

Fotbal, ilustrační fotografie.

Turbulence v české fotbalové lize. Po víkendu přišly změny na lavičkách Pardubic a Slovácka

Kvůli špatným výsledkům i výkonům z poslední doby se po posledním ligovém víkendu rozhodly hned dva kluby první fotbalové ligy ke změně trenéra. Nejprve se k radikálnímu kroku odhodlaly Pardubice, když s ostravským Baníkem prohrály 2:3 poté, co rozhodující gól padl až v deváté minutě nastavení. I proto Východočeši nadále figurují na předposledním místě v tabulce a klubové vedení sáhlo ke konci spolupráce s Jiřím Saňákem a jeho asistentem Markem Kuličem. Jejich nástupci se stali na pozici hlavního kouče David Střihavka a na pozici asistentů Milan Černý a Tomáš Jablonský. K ukončení trenéra přikročili i na Slovácku po debaklu s Libercem 0:4 a rozloučili se tak s Romanem Westem.
Znak jednoho z největších anglických týmů - Manchesteru United.

Manchester United už nevede kouč Ten Hag. Klub dočasně přebírá Van Nistelrooij

O jeho konci na lavičce jednoho z anglických velkoklubů Manchesteru United se spekulovalo i nahlas mluvilo dlouho. Už minulá sezóna nebyla z pohledu Manchesteru United kdovíjaká, konkrétně ta nejhorší, jelikož svěřenci Erika ten Haga tehdy skončili až na osmém místě v tabulce anglické Premier League. Protože jsou nyní Rudí ďáblové na tom ještě hůře, když se nacházejí až na 14. příčce, vedení klubu se rozhodlo ukončit spolupráci se čtyřiapadesátiletým Nizozemcem navzdory tomu, že klub s ním prodloužil před sezónou smlouvu až do roku 2026.

Více souvisejících

Fotbal Policie Nizozemí

Aktuálně se děje

před 2 minutami

před 5 minutami

před 15 minutami

před 33 minutami

Ilustrační foto

Volby v USA: První obec sečetla výsledky. Trump i Harrisová mají tři hlasy

V malé obci Dixville Notch v americkém státě New Hampshire se v úterý ráno rozběhly prezidentské volby ve Spojených státech. Prvních šest registrovaných voličů odevzdalo své hlasy hned po otevření volební místnosti o půlnoci místního času (06:00 SEČ), přičemž současní kandidáti Kamala Harrisová a Donald Trump si shodně rozdělili po třech hlasech. Uvedl to server CNN.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Volby v USA

Volby v USA startují. Harrisová může být první prezidentkou

Občané Spojených států amerických se v úterý po čtyřech letech vydávají k volebním urnám, aby rozhodli, kdo bude jejich příštím prezidentem. Ve vypjatém boji o Bílý dům stojí proti sobě kandidátka Demokratické strany Kamala Harrisová a bývalý prezident Donald Trump, který se pokouší o návrat. Průzkumy předpovídají těsný výsledek, který jen zdůrazňuje napjatou atmosféru letošních voleb.

před 3 hodinami

včera

včera

včera

Úřad práce, ilustrační fotografie.

Úřad práce ruší desítky poboček. Zaměstnanci ale ohroženi nejsou

Úřad práce pokročil s transformací, která odstartovala již vloni a jejímž cílem je postupná přeměna úřadu na moderní, efektivně fungující a proklientsky zaměřenou organizaci, která pomáhá lidem najít novou práci, vydělávat víc peněz a řešit těžké situace. V rámci takzvané racionalizace pobočkové sítě dojde ke zrušení desítek menších pracovišť. Propouštění se však neplánuje. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě. 

včera

včera

Policie ČR, ilustrační foto

Vražda na Klatovsku je objasněna. Podezřelou je důchodkyně

Od čtvrtečního večera vyšetřuje policie případ vraždy v nejmenované obci na Klatovsku v Plzeňském kraji. Usmrceného muže tam našli na pozemku před domem, přičemž byla zajištěna podezřelá osoba. Jde o sedmdesátiletou ženu, která byla krajskými kriminalisty obviněna ze zvlášť závažného zločinu vraždy.

včera

včera

včera

Maia Sanduová, nepřechýleně Sandu, je moldavská politička, 6. prezidentka Moldavské republiky, která mezi červnem a listopadem 2019 působila jako premiérka.

Proruští socialisté označili volby za zmanipulované. Pak se ozvala Gruzie

Moldavská prezidentka Maia Sanduová v neděli zvítězila ve druhém kole prezidentských voleb a obhájila svůj mandát, čímž upevnila prozápadní směřování země. Její vítězství nad proruským kandidátem Alexandrem Stoianoglem však zpochybnili moldavští socialisté, kteří výsledky označili za zmanipulované.  

včera

Volby v USA, ilustrační foto

Trump nebo Harrisová? Výsledek voleb se nemusíme dozvědět několik dní

Sčítání hlasů ve volbách v USA často trvá déle než v jiných zemích, což je způsobeno několika faktory, včetně decentralizovaného volebního systému, různorodosti volebních pravidel, vysokého počtu korespondenčních hlasů a důkladnosti při sčítání a ověřování hlasů. Díky tomu nemusí být výsledek voleb znám během volební noci a jak historie ukazuje, ani několik dní poté. Podívejte se, co vše sčítání hlasů ovlivňuje.

včera

USA

Republikáni vs demokraté: Jaký je rozdíl mezi největšími politickými stranami v USA?

Republikáni a demokraté jsou dvě hlavní politické strany ve Spojených státech, které se výrazně liší v názorech na řadu zásadních témat, včetně ekonomiky, zdravotní péče, přístupu k vládě, společenských otázkách a zahraniční politiky. Rozdíly mezi nimi vycházejí z dlouhodobě formovaných ideologií, historických událostí a odlišného přístupu k vládní roli ve společnosti.

včera

včera

Historie plná zvratů a nečekaných momentů. Podívejte se na zajímavosti z amerických voleb

Americké prezidentské volby mají dlouhou a fascinující historii plnou nečekaných zvratů, kontroverzních výsledků i výjimečných kandidátů. Od prvních voleb v roce 1789 až po současné napínavé souboje přinášely události, které nejen utvářely budoucnost USA, ale i fascinovaly svět. Podívejme se na některé z nejzajímavějších momentů, které volební historii Spojených států provázely.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy