Na ISS za pouhé dvě hodiny? Rusko bude testovat rychlejší variantu letu

Rusko příští rok vyzkouší zatím nejrychlejší variantu dopravy svých kosmických lodí k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Na tiskové konferenci na kosmodromu Vostočnyj to dnes řekl šéf státního podniku Roskosmos Dmitrij Rogozin. V testovacím režimu by cesta k ISS měla trvat pouhé dvě hodiny, kosmická loď přitom obletí Zemi jen jednou.

Přidejte svůj názor

ISS (Mezinárodní vesmírná stanice)
doporučujeme

Roskosmos postupně zkracuje lety k ISS, zhruba do roku 2012 trvala pouť ruských kosmických lodí k mezinárodní stanici vždy dva, v některých případech i tři dny. Planetu v takovém případě loď musela obkroužit čtyřiatřicetkrát.

První testovací let, při němž loď letěla k ISS jen šest hodin, se uskutečnil v srpnu 2012 a byl úspěšný. Loď Progress tehdy obletěla před spojením s ISS Zemi jen čtyřikrát.

Zatím nejrychleji putovala ruská kosmická loď k ISS letos v dubnu, kdy cesta nákladní lodi Progress trvala tři hodiny a 22 minut. Vesmírný kamion ve zkráceném letu obkroužil Zemi jen dvakrát, než v automatickém režimu přistál u spojovacího uzlu modulu Pirs ruské sekce ISS.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Astronauti na ISS slaví. Zvládli nejobtížnější úkol od opravy Hubbleova…

25.01.2020 20:52 Aktualizováno Astronauti dnes vně Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) dokončili opravu chladicího systému…

EU tlačí na jednotné nabíječky. Apple se bouří

23.01.2020 21:27 Americká společnost Apple, výrobce přístrojů iPhone, kritizuje návrh poslanců evropského parlamentu…

Obnovení letadel Boeing 737 MAX v nedohlednu. Na jaře to nebude

21.01.2020 21:57 Americká strojírenská společnost Boeing neočekává, že by regulátoři schválili obnovení provozu…

SpaceX úspěšně otestovala nouzový záchranný systém

19.01.2020 18:07 Aktualizováno Kosmická loď Crew Dragon americké společnosti SpaceX dnes na floridském mysu Canaveral úspěšně…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama