NASA nabízí online výcvik astronautů lidem v karanténě

Kdo někdy snil stát se astronautem, má teď jedinečnou možnost. V době, kdy je celý svět v izolaci, NASA vytvořila program, který dětem umožní stát se astronautem online.

Přidejte svůj názor

Mezinárodní vesmírná stanice (ISS)
doporučujeme

NASA a Národní laboratoř ISS vyvinuly řadu programů a aktivit pro děti, včetně výcvikového programu, jak se stát astronautem. Děti se mají možnost zapojit do vypouštění raket, účastnit se experimentů na Mezinárodní vesmírné stanici ISS a porovnávat výsledky z vesmíru nebo postavit vznášedlo.

„Astronauti vidí svět z vesmíru a chtějí se podělit o tu krásu,“ řekl Dan Barstow, vedoucí vzdělávání v National Lab.

Bezplatný program nabízí průvodce od biologických věd, robotiku, matematiku a fyziku. Program, který je určený nejen pro děti, mohou rodiče využít jako pomůcku při domácím vzdělávání. Vzdělávací aktivity obsahují kompletní návody pro děti ve věku mateřské školy až do 12 let. Například pozorování stavu bez tíže jednoduchých předmětů ukazuje, že kosmonauti se ve vesmíru vznášejí proto, že neustále klesají k zemi, i když s mnohem větším odporem vzduchu, tomu se říká mikrogravitace.

Leguminaut Challenge školí pedagogy, jak vytvářet programy pro rodiče, kteří jsou v současné době v roli učitele a mohli vzdělávat své děti v době izolace.

Až do 22. dubna mohou děti vybírat, které rostliny poletí do vesmíru. Plán je pro misi SpaceX, která startuje v říjnu letošního roku a jedná se o zásobovací náklad pro kosmonauty ve vesmíru. Děti mají možnost hlasovat a vybrat jakou rostlinu či luštěninu kosmonauti ve vesmíru dostanou. Mohou se připojit k týmu, který zkoumá, jestli je vhodnější pro život na ISS čočka, fazole mungo nebo alfalfa (Tolice vojtěška).

Děti se mohou zapojit i při hledání nových trpaslíku nebo planet, používat satelitní data, která pomáhají biologům sledovat populaci tučňáků nebo školení IT, které děti naučí přemýšlet jako vědec pro budoucí mise na Marsu.

„Víme, že mnoho studentů se učí doma a praktické činnosti jsou velmi důležité. Všichni jsme v tom spolu,“ uvedla NASA podle serveru ScienceAlert.

Témata: NASA | EuroZprávy.cz
Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zakotvení potvrzeno! Loď Crew Dragon s posádkou poprvé přistála u ISS

31.05.2020 19:39 Aktualizováno Na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) dnes úspěšně zakotvila americká kosmická loď Crew Dragon…

Trampolína funguje. Elon Musk si po startu Crew Dragon dobíral Rusko

31.05.2020 17:32 Aktualizováno "Trampolína funguje," prohlásil radostně majitel společnosti SpaceX Elon Musk po sobotním úspěšném…

Kosmická loď Crew Dragon odstartovala, američtí astronauti letí k ISS

30.05.2020 21:45 Aktualizováno Poprvé po devíti letech od konce programu raketoplánu odstartovala z území Spojených států do kosmu…

Historický let do kosmu: Loď Crew Dragon je připravena ke startu

30.05.2020 20:25 Aktualizováno Přípravy na dnešní druhý pokus o start nové americké lodi Crew Dragon se dvěma astronauty NASA…

Související:

Právě se děje

Další zprávy