Vědci identifikovali novou mutaci koronaviru. Má mírnější příznaky, ale i jednu nevýhodu

Není novinkou, že viroví původci nemocí nemocí mutují a covid-19, resp koronavirus, který jej způsobuje, na tom není jinak. Vědci evidují tisíce mutací, přičemž jedna z nich, která se šíří, má mírnější příznaky, než ostatní.

Covid-19, ilustrační foto
doporučujeme

Singapurští vědci identifikovali další variantu nového druhu koronaviru SARS-CoV-2, v jehož genotypu chybí báze ribonukleové kyseliny (RNA) č. 382.

To podle nich což způsobuje mírnější průběh onemocnění covid-19. Vyplývá to ze studie zveřejněné v odborném časopise The Lancet, na níž upozornila německá média.

Tak jako všechny viry, i koronavirus se v průběhu času mění, a tedy mutuje. Náznaky, že ztráta jistých sekvencí ribonukleové kyseliny nového koronaviru znamená nižší obsah patogenů, byly známy již v květnu.

Jak potvrdily výsledky vědců pod vedením Barnabyho Younga z národní laboratoře pro veřejné zdraví, ani jeden z testovaných pacientů, který se nakazil touto zmutovanou formou koronaviru, netrpěl dušností a nemusel mu být dodáván kyslík.

Ačkoliv jde o pozitivní zprávu ukazující, že virus se přizpůsobuje, není známo, že by výskyt této mutace byl plošný. Dosud totiž nic nenasvědčuje tomu, že by se uvedená mutace ze Singapuru rozšířila i do jiných zemí světa.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nový britský test na covid zjistí výsledek za hodinu a půl, podle studie…

18.09.2020 14:06 Britský test na koronavirus od společnosti DnaNudge poskytuje přesné výsledky téměř ve všech…

Covid strčí chřipku do kapsy. Při stejných číslech bychom mrtvé počítali…

17.09.2020 21:53 Aktualizováno ANALÝZA - Onemocnění covid-19 vyvolané novým typem koronaviru SARS-CoV-2 svádí boj nejen s imunitou…

Obyčejná rýma zastavila chřipku, tvrdí nový výzkum. Dokáže to i v případě…

17.09.2020 12:28 Rhinoviry mohou za nejběžnější nachlazení v celé populaci a podle nového výzkumu je rýma schopna…

Na Venuši může být život. NASA zvažuje vyslání vědeckých misí

17.09.2020 09:00 Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) zvažuje schválení až dvou planetárních vědeckých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama