Vědci identifikovali novou mutaci koronaviru. Má mírnější příznaky, ale i jednu nevýhodu

Není novinkou, že viroví původci nemocí nemocí mutují a covid-19, resp koronavirus, který jej způsobuje, na tom není jinak. Vědci evidují tisíce mutací, přičemž jedna z nich, která se šíří, má mírnější příznaky, než ostatní.

Covid-19, ilustrační foto
doporučujeme

Singapurští vědci identifikovali další variantu nového druhu koronaviru SARS-CoV-2, v jehož genotypu chybí báze ribonukleové kyseliny (RNA) č. 382.

To podle nich což způsobuje mírnější průběh onemocnění covid-19. Vyplývá to ze studie zveřejněné v odborném časopise The Lancet, na níž upozornila německá média.

Tak jako všechny viry, i koronavirus se v průběhu času mění, a tedy mutuje. Náznaky, že ztráta jistých sekvencí ribonukleové kyseliny nového koronaviru znamená nižší obsah patogenů, byly známy již v květnu.

Jak potvrdily výsledky vědců pod vedením Barnabyho Younga z národní laboratoře pro veřejné zdraví, ani jeden z testovaných pacientů, který se nakazil touto zmutovanou formou koronaviru, netrpěl dušností a nemusel mu být dodáván kyslík.

Ačkoliv jde o pozitivní zprávu ukazující, že virus se přizpůsobuje, není známo, že by výskyt této mutace byl plošný. Dosud totiž nic nenasvědčuje tomu, že by se uvedená mutace ze Singapuru rozšířila i do jiných zemí světa.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vědec: Novým mutacím viru by bránila urychlená vakcinace

19.01.2021 14:37 Nové mutace koronaviru jsou zdrojem oprávněných obav. Nejpřijatelnější cesta, jak bránit nástupu…

Vědci se bojí o indonéský Jurský park a komodské draky

17.01.2021 12:42 Varan komodský je známý také jako komodský drak; tuto přezdívku plně opravňuje jeho váha, která…

Test motoru nové rakety pro lety na Měsíc skončil v USA předčasně

17.01.2021 09:13 Důležitý test motorů nové rakety SLS (Space Launch System), která má v dalších letech dopravit…

Očkování už dávno nejsou jen injekce. Koronaviru mohou časem bránit i…

16.01.2021 22:01 Aktualizováno Ačkoliv má většina lidí proces očkování spojený především s nepříjemnou injekcí, způsobů, jak do…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama