Africké státy musí víc testovat na koronavirus, apeluje expert

Africké státy musí urychleně navýšit kapacitu testování na koronavirus a zajistit dostupnost roušek. Podle agentury Reuters to dnes oznámil šéf Afrických středisek pro kontrolu a prevenci nemocí John Nkengasong poté, co dosavadní počet potvrzených případů nákazy koronavirem v Africe překonal půl milionu.

Covid-19, ilustrační foto
doporučujeme

Za uplynulý týden v Africe podle Nkengasonga počet pozitivních testů na koronavirus narostl o 24 procent. "Pandemie nabývá na dynamice,“ řekl na virtuální tiskové konferenci v Addis Abebě. "Musíme zaujmout agresivní a odvážný přístup: #rouškynavšechny obličeje, zvyšte tempo testování, trasování a léčby, posilte reakci komunity. Tím se zachrání životy a ekonomika" napsal později na twitteru.

Afrika dosud podle africacdc.com eviduje přes 522 tisíc případů nákazy koronavirem a 12 206. Aktuální údaj se opírá o čísla zveřejněná jednotlivými státy i informace Světové zdravotnické organizace (WHO).

Egypt, Nigérie, Jihoafrická republika, Ghana a Alžírsko podle Nkengasonga evidují 71 procent případů nákazy na kontinentě.

V mnoha afrických státech je nedostatek informací k vývoji pandemie. Zatímco některé země se zdráhaly přiznat oslabené zdravotnictví a skutečnost, že čelí epidemii, jiné státy jsou příliš chudé a zmítané konflikty na to, aby byly schopny adekvátně testovat a nemocné léčit. Řada afrických států také začala postupně uvolňovat protikoronavirová opatření s cílem posílit ekonomiku. Vlády si jsou však vědomy toho, že příliš rychlé otevření by se mohlo projevit novým nárůstem nakažených.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vláda v Gambii bojuje s koronavirem: Tři ministři se nakazili, prezident v…

03.08.2020 10:06 Vláda v západoafrické Gambii bojuje s koronavirem, pozitivní test měli již tři ministři.…

V Kamerunu při granátovém útoku zemřelo nejméně 15 lidí

02.08.2020 15:34 Neznámí ozbrojenci dnes při granátovém útoku na severu Kamerunu zabili nejméně 15 lidí a zranili…

Smrt stovek slonů v Botswaně mohly způsobit přírodní toxiny, naznačují…

31.07.2020 09:29 Pravděpodobnou příčinou záhadného úhynu několika stovek slonů v Botswaně by mohly být podle…

Keňa zvažuje změnu názvů spojených s kolonialismem, jde i o Viktoriino…

31.07.2020 09:11 Přejmenovat místa v africké Keni, jejichž názvy se vztahují k době koloniální vlády britského…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama