Brazílie hlásí dalších 42 tisíc infikovaných, 1300 zemřelých. Pandemie ohrožuje karneval v Riu

Brazílie dnes ohlásila dalších 41,857 potvrzených nálezů na koronavirus za posledních 24 hodin. Za stejný čas tam rovněž zemřelo 1300 lidí s diagnózou covid-19. Podle agentury Reuters to uvedlo místní ministerstvo zahraničí. Pandemie v zemi ohrožuje konání slavného karnevalu v Riu di Janeiru plánovaného na únor.

Karneval v Riu
doporučujeme

Největší latinskoamerická země s 210 miliony obyvateli nyní registruje od začátku pandemie již 1,926.824 pozitivních testů na koronavirus, v souvislosti s covidem-19 tam zemřelo celkem 74.133 lidí, informuje Reuters. Oba počty jsou druhé největší na celém světě, překonávají je jen Spojené státy.

Podle místních médií řeklo již nyní pět z 12 brazilských hlavních škol samby, že se za současných okolností nezúčastní tradičního karnevalu. Odmítli přitom i nabídku, že by se slavnosti o několik měsíců posunuly. "Bez vakcíny je nemožné organizovat karneval, ať bude jakéhokoliv data, v únoru či v červnu," řekl Fernando Fernandes, prezident jedné ze škol, který si podle agentury AFP přeje, aby se o zrušení karnevalu rozhodlo s předstihem a ne, aby jej zakázal soud na poslední chvíli.

Při karnevalu tancují a zpívají na ulicích tisíce lidí a další tisíce z celého světa se akce zúčastní jako diváci. "Jak to máme udělat? S rozestupem dvou metrů mezi tanečníky? Každý bude zpívat v roušce?" prohlásil Fernandes.

Ve státu Rio v posledních týdnech klesá každodenní počet nových obětí pandemie a místní úřady proto postupně uvolňují restriktivní opatření. Zatím se otevřely obchody a restaurace, školy však nadále zůstávají zavřené.

Dvě z dosud nejpokročilejších vyvíjených vakcín budou lékaři testovat také v Brazílii na tisících dobrovolníků. Podle těch nejoptimističtějších odhadů by se mohla účinnost nové látky prokázat do konce roku, plošné očkování by tak mohlo započnout začátkem příštího roku.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

USA zkonfiskovaly radikálům dva miliony dolarů v kryptoměnách

14.08.2020 20:02 Americké ministerstvo spravedlnosti oznámilo, že se mu podařilo zmařit pokusy militantních…

Bolsonarovi vzrostla podpora, zřejmě díky pomoci chudým

14.08.2020 19:32 V Brazílii poslední dva měsíce přibývají denně stále desítky tisíc nakažených koronavirem a v…

USA opět mají přes 1000 úmrtí spojených s covidem-19, školy jsou v těžké…

14.08.2020 17:27 Ve Spojených státech stále nezpomaluje růst bilance obětí koronaviru poté, co místní úřady ve…

Konfuciovy instituty šíří škodlivou kampaň, tvrdí Pompeo. USA je označily…

14.08.2020 14:38 Aktualizováno Spojené státy ve čtvrtek oznámily, že budou nově považovat agenturu, jež provozuje Konfuciovy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama