Další senátor USA má koronavirus, republikáni se dostávají do obtížné situace

Republikánský člen amerického Senátu Ron Johnson měl pozitivní test na koronavirus, oznámil dnes médiím jeho mluvčí. Johnson je už třetím republikánským senátorem, u kterého se tento týden nákaza potvrdila. Vývoj může zkomplikovat snahu republikánů schválit nominaci Amy Coneyové Barrettové na uvolněné místo u amerického nejvyššího soudu.

Kongres USA
doporučujeme

Washingtonské politické kruhy podle všeho v posledních dnech zažívají vlastní epidemii covidu-19. Vše začalo ve čtvrtek zprávou o pozitivním nálezu u poradkyně amerického prezidenta Hope Hicksové. O několik hodin později ohlásila pozitivní test i samotná hlava státu Donald Trump, koronavirus byl odhalen rovněž u jeho manželky Melanie.

Seznam nakažených pak rozšířili mimo jiných také šéf Trumpova volebního štábu Bill Stepien, několik politických reportérů a dva republikánští senátoři: Thom Tillis a Mike Lee. Informuje o tom CNN.

Nyní k nim přibyl 65letý zástupce státu Wisconsin Johnson, který předsedá výboru pro vnitřní bezpečnost a vládní záležitosti. "Výsledek testu byl pozitivní. Senátor Johnson se cítí zdravý a nepociťuje příznaky. Zůstane v izolaci, dokud nedostane zelenou od svého lékaře," citovala televize CNN mluvčího Bena Voelkela.

Johnson na rozdíl od Tillise a Leeho minulou sobotu nebyl na ceremoniálu v Bílém domě, na kterém prezident Trump potvrdil nominaci Barrettové na členku nejvyššího soudu. Na akci s desítkami hostů se nedodržovaly zásady boje proti šíření koronaviru a od té doby se nákaza potvrdila nejméně u šesti účastníků. Soudkyně Barrettová ovšem v pátek oznámila, že výsledek jejího testu na virus SARS-CoV-2 byl negativní.

Infekce mezi senátory by nicméně mohla zkomplikovat proces schvalování její nominace, který chtějí někteří republikáni dokončit před vyvrcholením volby prezidenta a členů obou komor Kongresu. Tillis a Lee jsou členy právního výboru Senátu, který má podle aktuálního plánu začít kandidaturu Barrettové posuzovat 12. října. Senát by po případných průtazích mohl nominaci schválit i v překlenovacím období po volbách, podotýká zpravodajský web BBC.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V jižní Kalifornii muselo kvůli požáru domovy opustit 60 tisíc lidí

26.10.2020 21:08 Šedesát tisíc obyvatel jižní Kalifornie muselo dnes kvůli rozsáhlému požáru opustit své domovy.…

Trump odmítl, že by vzdal boj s pandemií, pak kritizoval média

26.10.2020 19:58 Americký prezident Donald Trump dnes odmítl, že by vzdal boj s pandemií covidu-19. Z toho jej na…

Trump už chystá oslavu na počest soudkyně Coneyové Barrettové

26.10.2020 18:25 Americký prezident Donald Trump chystá v Bílém domě oslavu na počest Amy Coneyové Barrettové,…

O volby v USA je velký zájem. Předčasného hlasování už využilo víc lidí…

26.10.2020 17:22 Aktualizováno V prezidentských volbách v USA již odevzdalo hlasy víc lidí, než kolik hlasovalo předčasně ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama