Do Bílého domu přivezli vánoční strom. Média to okomentovala nevybíravým titulkem

První dáma Spojených států v pondělí podle tradice v Bílém domě převzala vánoční strom. Jedle Fraserova měřící zhruba 5,6 metru byla k sídlu prezidenta doručena na koňském povoze. Zahájeny tím byly oslavy svátků v Bílém domě.

Melania Trumpová (foto: Toglenn)
doporučujeme

Trumpová na svém oficiálním účtu napsala, že doručení vánočního stromku do Bílého domu každý rok přináší ducha svátků. "Letošní strom bude i nadále přinášet radost těm, kteří budou procházet chodbami Bílého domu v této nejlepší části roku," uvedla. Strom doručili dva muži v rouškách, které první dáma za zvuku vánočních koled hraných vojenskou kapelou amerického námořnictva přivítala bez zakrytých úst a nosu. Krátce se před Bílým domem objevil také prezident Donald Trump.

Od roku 1966 Národní sdružení pro vánoční stromy (NCTA) v Coloradu pořádá akci, při níž úředník vybere strom do Modrého pokoje Bílého domu. Tradičně se události účastní asi 100 lidí. Tentokrát se však slavnostní vybírání stromu kvůli koronaviru nekonalo. Letos vybraný jehličnan pochází od pěstitelů Dana a Anne Taylorových z jejich stromkové farmy v Západní Virginii. Tito dodavatelé byli už několikrát vybráni také v uplynulých letech, píše Hlas Ameriky.

Video usmívající se Melanie u vánočního stromku nicméně ostře kontrastuje s nahrávkou, na níž si první dáma poněkud nevybíravě stěžovala na svou povinnost zajistit vánoční výzdobu Bílého domu. Audiozáznam dříve letos zveřejnila bývalá kamarádka a poradkyně první dámy, Stephanie Winstonová Wolkoffová, která o svém přátelství s Melanií napsala knihu Melania a já (Melania and Me).

Tajně nahraná konverzace mezi Melanií a její poradkyní se údajně uskutečnila krátce poté, co první dáma v červenci 2018 navštívila záchytné centrum pro imigranty v Texasu. "Pracuju do úmoru na vánočních věcech, to víš. Komu do prdele záleží na vánočních věcech a dekoracích? Ale dělat to musím, že jo," řekla Melania. "Fajn, takže to dělám a říkám, že pracuji na Vánocích a plánuju Vánoce a oni pak řekli 'No a co ty děti, které byly odděleny (od rodičů-imigrantů)?'" pokračovala.

zdroj: YouTube

"Dejte mi sakra pokoj. Říkali něco, když to dělal Obama?" tázala se své přítelkyně. "Snažila jsem se zajistit, aby se dítě opět shledalo se svou matkou. Neměla jsem šanci, musí to projít procesem a být podle zákona," dodala. Personální šéfka první dámy Stephanie Grishamová za zveřejnění nahrávky Wolkoffovou ostře zkritizovala a uvedla, že bývalá důvěrnice vydáním knihy porušila dohodu o mlčenlivosti.

Nahrávku při informování o převzetí vánočního stromu připomněla řada médií včetně britského listu The Independent či časopisu Vanity Fair, který zprávu opatřil drsným titulkem "Melanii ještě Vánoce nemohou být u prdele".

Brzy Melania představí letošní vánoční výzdobu Bílého domu. Půjde patrně o její poslední velký úkol než jí v pozici první dámy v lednu vystřídá manželka nastupujícího prezidenta Joea Bidena, Jill.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mexiko hlásí opět vysoký nárůst nakažených i úmrtí

28.01.2021 07:45 Mexiko oznámilo za poslední den 17.944 potvrzených nákaz koronavirem SARS-CoV-2 a 1623 úmrtí v…

Blinken: Spojené státy mají obavy o ruského opozičníka Navalného

28.01.2021 06:58 Nový americký ministr zahraničí Antony Blinken dnes řekl, že Spojené státy mají velké obavy o…

Vláda USA varuje před hrozbou politicky motivovaného násilí

28.01.2021 06:51 Americké ministerstvo vnitřní bezpečnosti dnes varovalo před zvýšenou hrozbou domácího terorismu…

Biden zahájil tažení proti změně klimatu, není podle něj možné čekat

27.01.2021 21:58 Americký prezident Joe Biden dnes podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama