FBI dopadla uprchlého vězně, na útěku byl 46 let

Vězeň, kterému se podařilo uprchnout z vězení před 46 lety, je už zase zpátky v cele, ohlásil americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI). Uprchlíka před spravedlností, jemuž je nyní 77 let, zatkli agenti FBI v Novém Mexiku, kde prožil čtyři desetiletí pod falešnou identitou, napsala agentura AFP.

K zadržení hledaného zločince pomohla policie z města Espaňola
doporučujeme

Luis Archuleta podle CBS uprchl ze státního vězení v Coloradu v roce 1974, kdy byl tehdejší americký prezident Richard Nixon zapleten do skandálu Watergate a Paul Newman a Steve McQueen pózovali na plakátech filmu Skleněné peklo. Archuleta byl zadržen o rok dříve za to, že postřelil policistu v Denveru, hlavním městě státu Colorado, kam bude nyní vrácen.

"Toto zatčení představuje jasné poselství všem pachatelům násilných trestných činů: FBI vás najde bez ohledu na to, jak dlouho to potrvá, anebo kam až jste uprchli," uvedl zvláštní agent Michael Schneider z pobočky FBI v Denveru. "Uplynulý čas neomlouvá, ani nesmaže zločiny," dodal náčelník denverské policie Paul Pazen.

Úřadní prohlášení neupřesnilo, jak se FBI podařilo sedmdesátníka vypátrat. Podle USA Today uprchlíka vystopoval bývalý denverský policista Daril Cinquanta, kterého Archuleta bezmála před půl stoletím střelil do břicha. Ale strážce zákona přežil a nikdy nevzdal pátrání po uprchlíkovi, ani v důchodu.

Letos v létě dostal Cinquanta tip na podezřelého v Españole v Novém Mexiku, který si ověřil a předal FBI. Následovalo zatčení za účasti zásahové jednotky. "Raduju se z toho, že jsem ho dostal," řekl bývalý policista televizi NBC. "Moc rád bych si s ním popovídal," dodal.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kolumbie má přes 800 tisíc nakažených, Argentina 700 tisíc

27.09.2020 12:41 Aktualizováno Počet lidí, kteří se od začátku epidemie nakazili v Kolumbii koronavirem, překročil hranici 800.000…

Trump do Nejvyššího soudu nominoval Coneyovou Barrettovou

27.09.2020 10:10 Americký prezident Donald Trump si za kandidátku na novou soudkyni Nejvyššího soudu USA vybral Amy…

Trump ztrácí podporu dalšího segmentu voličů. Bidenovi se otevírají dveře

27.09.2020 09:33 Krátce poté, co Spojené státy ohlásily již více jak 200 000 obětí pandemie koronaviru, ukázaly nové…

V Latinské Americe zaznamenali už devět milionů nákažených

26.09.2020 10:42 Latinská Amerika eviduje od počátku pandemie covidu-19 už přes devět milionů nakažených koronavirem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama