Francie hlásí nový rekord. Přibylo přes 60 tisíc nakažených koronavirem

Ve Francii přibylo za uplynulý den přes 60.000 nakažených koronavirem, nejvíc od začátku epidemie. Informovalo o tom dnes ministerstvo zdravotnictví. Oproti čtvrteční bilanci, která byla rovněž rekordně vysoká, se počet infikovaných zvýšil o další dva tisíce.

Francie, ilustrační foto
doporučujeme

Obětí přibylo 828, kromě 398 úmrtí v nemocnicích za posledních 24 hodin ale číslo zahrnuje i mrtvé z domovů pro seniory za několik posledních dní, upozornila agentura Reuters.

Francie s 67 miliony obyvatel má celkově už 1,66 milionu potvrzených případů nákazy virem SARS-CoV-2. Pokud bude epidemie i dál zrychlovat, brzy co do počtu infikovaných překoná Rusko, které je s 1,73 miliony nakažených nejhůře postiženou zemí v Evropě a čtvrtou na světě po USA, Indii a Brazílii.

Francouzské úřady uvedly, že v nemocnicích je kvůli covidu-19 už téměř 29.000 lidí, z toho 4321 na jednotkách intenzivní péče. Znepokojivě se zvyšuje i počet úmrtí, kterých bylo v průměru za posledních sedm dní 471 denně. Ve čtvrtek ministerstvo informovalo o 363 obětech, přičemž šlo o mrtvé z nemocnic. Údaje o úmrtích v domovech seniorů jsou zveřejňovány nepravidelně jednou za několik dní. Vůbec nejvyšší bilanci úmrtí - 1438 - Francie zaznamenala 15. dubna.

Ve Francii od 30. října až do konce listopadu platí přísná celostátní karanténní opatření. Francouzi mohou opustit domov jen kvůli cestě do práce, na nákup nezbytných potravin, za sportem v okolí bydliště, ze zdravotních nebo závažných rodinných důvodů. Zavřené jsou restaurace a bary i obchody, kromě těch nezbytných, a omezený je volný pohyb i mezi jednotlivými regiony.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bolsonaro ztratil spojence. Po prohře Trumpa mu hrozí izolace, píše…

26.11.2020 15:24 Brazilskému prezidentovi Jairu Bolsonarovi hrozí po prohře amerického prezidenta Donalda Trumpa ve…

Média: Volební systém v USA test ustál, ukázaly se však jeho slabiny

26.11.2020 15:16 Americké volební drama se po vyhroceném závěru kampaně a dvou týdnech blokování nástupu nové…

OSN: Pandemie zvýšila nerovnost, ženy mají víc práce v domácnosti

26.11.2020 12:02 Celosvětová pandemie koronaviru znamená mnohonásobně vyšší zatížení pro ženy, které musejí…

Pandemie covid v USA nepolevuje, počet mrtvých za den je nejvyšší od května

26.11.2020 11:59 Aktualizováno Ve Spojených státech i ve středu pokračoval nepříznivý vývoj ukazatelů o vývoji epidemie nemoci…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama