Joe Walsh vzdal kampaň proti Trumpovi: Republikáni nejsou strana, ale kult

Bývalý kongresman Joe Walsh, který se proti prezidentovi Donaldu Trumpovi ucházel o prezidentskou nominaci republikánů, svou kampaň ukončil. Oznámil to v pořadu New Day televize CNN, kde řekl, že Trumpa sice nedokáže zastavit ve stranických primárkách, učiní ale vše pro to, aby v listopadu zabránil jeho znovuzvolení do Bílého domu.

Přidejte svůj názor

Joe Walsh (kongresman)
doporučujeme

"Končím kampaň, ale náš boj proti Trumpově kultu teprve začíná," napsal na twitteru Walsh, který prezidenta a jeho příznivce kritizuje.

"Není to strana. Je to kult. Nemůže být poražen v republikánských primárkách, tak už není důvod, abych se jich já, nebo jakýkoli jiných uchazeč, účastnil," řekl v rozhovoru se CNN.

Walshova kandidatura proti Trumpovi byla považována za symbolickou, neboť republikánský šéf Bílého domu má v nominačním procesu strany neotřesitelnou pozici. To prokázaly i pondělní stranická shromáždění republikánů v Iowě, kde se pro Trumpa vyslovilo 97,1 procenta straníků, čímž si podle portálu The Green Papers zajistil 39 ze 40 republikánských delegátů.

Zbývajícího delegáta získal někdejší guvernér státu Massachusetts Bill Weld, který obdržel 1,3 procenta hlasů. Walshe v pondělí podpořilo 1,1 procenta straníků.

Walsh v minulosti ve Sněmovně reprezentantů zastupoval stát Illinois, později byl rozhlasovým moderátorem. Je představitelem konzervativního republikánského hnutí Tea Party. Spolustraníka Trumpa zpočátku podporoval, později ale řekl, že je hrubián, který není způsobilý zastávat úřad prezidenta USA.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Střelba v Milwaukee: Střelec v pivovaru zabil pět lidí a sebe

27.02.2020 06:25 Aktualizováno Jeden ze zaměstnanců pivovaru Molson Coors v americkém Milwaukee ve státě Wisconsin ve výrobním…

Obří výletní loď v Karibiku hledá kvůli strachu z koronaviru přístav

26.02.2020 23:14 Obří výletní loď MSC Meraviglia, která je s více než 4500 pasažéry na okružní plavbě Karibikem,…

Kampaň za Trumpovo znovuzvolení zažalovala deník The New York Times

26.02.2020 23:02 Kampaň za znovuzvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem zažalovala deník The New York Times …

Brazílie hlásí případ nového koronaviru, první v Latinské Americe

26.02.2020 16:53 Aktualizováno V Brazílii byl v úterý zaznamenán první případ nákazy novým koronavirem, který se od prosince šíří…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama