Kauzy z Muellerova vyšetřování by měly být zavrženy, soudí Trump. Hrozí žalobami

Všechny kauzy vyšetřování ruského ovlivňování prezidentských voleb z roku 2016 by měly být zavrženy. V sérii příspěvků na twitteru to dnes napsal americký prezident Donald Trump. Rovněž naznačil, že by mohl zažalovat všechny, kteří za zvláštním vyšetřováním vedeném Robertem Muellerem stáli.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Donald Trump
doporučujeme

Trump dnes komentáře napsal několik hodin před telefonickou konferencí mezi právníky jeho bývalého poradce Rogera Stonea a prokurátory.

Americké ministerstvo spravedlnosti před týdnem odstoupilo od původního doporučení poslat Stonea za mříže na sedm až devět let poté, co byl v listopadu shledán vinným v sedmi bodech obžaloby, k nimž patří lhaní v Kongresu, ovlivňování svědků a maření Muellerova vyšetřování. V reakci na tuto nevídanou intervenci ministerstva všichni čtyři prokurátoři na protest z případu odstoupili.

Více než 1000 někdejších činitelů z amerického ministerstva spravedlnosti o víkendu vyzvalo ministra spravedlnosti Williama Barra, aby rezignoval.

Ministerstvo svůj postoj změnilo poté, co Trump původní doporučení veřejně označil za nespravedlivé. "Všechno, co má něco do činění s tímto podvodným vyšetřováním, je... nepříjemně špinavé a podle mého názoru by se to mělo zavrhnout," napsal Trump dnes.

"Kdybych nebyl prezidentem, zažaloval bych každého kolem... ALE MOŽNÁ TO I TAK UDĚLÁM," dodal šéf Bílého domu.

"Je zjevně znechucený a kdo ví, co nakonec udělá," okomentovala dnes Trumpovy tweety mluvčí Bílého domu Stephanie Grishamová v rozhovoru s televizní stanicí Fox News.

Mueller se zabýval vyšetřováním vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Stone podle Muellerova týmu lhal v případě e-mailů ukradených Demokratické straně s cílem poškodit Trumpovu soupeřku Hillary Clintonovou. Mueller loni celé vyšetřování po dvou letech ukončil s tím, že nedospěl k názoru, že Trumpův volební tým vědomě koordinoval svou činnost s Ruskem. Otázku, zda Trump vyšetřování bránil, nechal otevřenou.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

USA přijaly ruskou nabídku pomoci při boji s koronavirem

31.03.2020 21:37 Do Spojených států možná ještě dnes odletí ruský speciál se zdravotnickým vybavením, kterým chce…

Impeachment odvedl pozornost vlády od koronaviru, tvrdí republikán…

31.03.2020 20:46 Procedura ústavní žaloby prezidenta Donalda Trumpa, takzvaný impeachment, odvedla pozornost…

Kanada hlásí třetinový nárůst počtu obětí nákazy koronavirem

31.03.2020 19:36 Počet lidí nakažených v Kanadě koronavirem se zvýšil z 6671 na 7708, oznámila dnes ministryně…

Epidemie koronaviru v USA oživila návrhy na hlasování poštou

31.03.2020 17:19 Epidemie koronaviru může v listopadu změnit podobu prezidentských voleb v USA, píší dnes americká…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama