Kauzy z Muellerova vyšetřování by měly být zavrženy, soudí Trump. Hrozí žalobami

Všechny kauzy vyšetřování ruského ovlivňování prezidentských voleb z roku 2016 by měly být zavrženy. V sérii příspěvků na twitteru to dnes napsal americký prezident Donald Trump. Rovněž naznačil, že by mohl zažalovat všechny, kteří za zvláštním vyšetřováním vedeném Robertem Muellerem stáli.

Donald Trump
doporučujeme

Trump dnes komentáře napsal několik hodin před telefonickou konferencí mezi právníky jeho bývalého poradce Rogera Stonea a prokurátory.

Americké ministerstvo spravedlnosti před týdnem odstoupilo od původního doporučení poslat Stonea za mříže na sedm až devět let poté, co byl v listopadu shledán vinným v sedmi bodech obžaloby, k nimž patří lhaní v Kongresu, ovlivňování svědků a maření Muellerova vyšetřování. V reakci na tuto nevídanou intervenci ministerstva všichni čtyři prokurátoři na protest z případu odstoupili.

Více než 1000 někdejších činitelů z amerického ministerstva spravedlnosti o víkendu vyzvalo ministra spravedlnosti Williama Barra, aby rezignoval.

Ministerstvo svůj postoj změnilo poté, co Trump původní doporučení veřejně označil za nespravedlivé. "Všechno, co má něco do činění s tímto podvodným vyšetřováním, je... nepříjemně špinavé a podle mého názoru by se to mělo zavrhnout," napsal Trump dnes.

"Kdybych nebyl prezidentem, zažaloval bych každého kolem... ALE MOŽNÁ TO I TAK UDĚLÁM," dodal šéf Bílého domu.

"Je zjevně znechucený a kdo ví, co nakonec udělá," okomentovala dnes Trumpovy tweety mluvčí Bílého domu Stephanie Grishamová v rozhovoru s televizní stanicí Fox News.

Mueller se zabýval vyšetřováním vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Stone podle Muellerova týmu lhal v případě e-mailů ukradených Demokratické straně s cílem poškodit Trumpovu soupeřku Hillary Clintonovou. Mueller loni celé vyšetřování po dvou letech ukončil s tím, že nedospěl k názoru, že Trumpův volební tým vědomě koordinoval svou činnost s Ruskem. Otázku, zda Trump vyšetřování bránil, nechal otevřenou.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Americké úřady ruší Trumpovo pravidlo nulové toleranci k migraci

27.01.2021 07:44 Americké ministerstvo spravedlnosti ruší nařízení z dob vlády bývalého prezidenta Donalda Trumpa,…

Koronavirem se ve světě nakazilo přes 100 milionů lidí

26.01.2021 21:40 Počet lidí, kteří se nakazili koronavirem, na celém světě přesáhl 100 milionů. Vyplývá to ze…

Biden chce ve snaze zastavit koronavirus očkovat až 1,5 milionu lidí denně

26.01.2021 16:10 Nová americká administrativa si původně vytyčila za cíl očkovat proti koronaviru 100 milionů lidí…

McConnell přestal blokovat dohodu o uspořádání Senátu po volbách

26.01.2021 14:50 Šéf republikánů v americkém Senátu Mitch McConnell dnes oznámil, že přestane blokovat změny v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama