Koronavirus: Brazílie má 60 tisíc infikovaných za den, Mexiko celkem půl milionu

Brazílie zaznamenala za poslední den 60.091 nově nakažených koronavirem. Denní přírůstek infekcí tam tak stoupá již třetí den v řadě. Počet zemřelých v souvislosti s covidem-19 v zemi po dnešním oznámení tamních úřadů překonal hranici 105.000, napsala agentura Reuters.

Covid-19, ilustrační foto
doporučujeme

Mexiko dnes jako šestá země na světě přesáhla půl milionu potvrzených nálezů na SARS-CoV-2, tamní vláda však varuje, že skutečné počty infikovaných jsou v zemi výrazně vyšší.

"Od začátku pandemie jsme zaznamenali něco přes půl milionu případů, 505.751," řekl dnes podle Reuters José Luis Alomia, šéf epidemiologického oddělení na mexickém ministerstvu zdravotnictví. Za poslední den se této zemi sousedící s USA počet nakažených zvýšil o 7371, v souvislosti s covidem-19 tam pak zemřelo dalších 627 lidí. Mexiko je zemí s třetím nejvyšším počtem zemřelých na světě po nákaze koronavirem, dosud jich tamní úřady zaregistrovaly 55.293.

zdroj: YouTube

Brazílie je v absolutních počtech druhou nejvíce zasaženou zemí na světě po Spojených státech. Od začátku pandemie se tam SARS-CoV-2 prokázal již u 3,224.876 osob. Jen za posledních 24 hodin v této nejlidnatější latinskoamerické zemi zemřelo 1261 lidí na komplikace spojované s covidem-19.

Tamní úřady se nyní zabývají zprávami z Číny, kde údajně nalezli stopy viru na mražených kuřatech dovážených z Brazílie. Brazilské úřady nyní záležitost vyšetřují, ale zároveň uvádí, že podle Světové zdravotnické organizace (WHO) neexistuje žádný vědecký důkaz o tom, že by se koronavirus mohl šířit prostřednictvím mražených pokrmů.

Brazílie je největším producentem kuřecího masa na světě a Čína je jejím největším zákazníkem. Zprávy o kontaminovaných kuřatech by tak podle agentury AFP mohly značně uškodit vzájemnému obchodu a tím i brazilské ekonomice.

Brazilský ministr zdravotnictví Eduardo Pazeullo ve čtvrtek také uvedl, že se jeho země zatím nechce zavázat ke koupi Ruskem schválené vakcíny proti covidu-19 nazvané Sputnik V, jelikož je její vývoj stále ještě v raném stádiu.

Brazílie je podle agentury Reuters kvůli značnému rozšíření koronaviru magnetem pro farmaceutické společnosti, které chtějí na tamní populaci nejprve testovat své přípravky a v případě prokázané účinnosti je pak rovnou prodat Brazilské vládě.

Podle Pazeulla vypadá v současné chvíli nejslibněji látka vyvíjená na Oxfordské univerzitě ve spolupráci se společností AstraZeneca. Ta už svolila, že Brazílii prodá desítky milionů dávek případné vakcíny a že následně poskytne zemi technologii na lokální výrobu očkovací látky.

Přes půl milionu nakažených podle propočtů Reuters celkově zaznamenalo i Peru, které má zároveň podle dat tamního ministerstva zdravotnictví nejvyšší počet mrtvých v přepočtu na 100.000 obyvatel v Latinské Americe.

Od prvního potvrzeného případu na začátku března se v Peru nakazilo 507.996 lidí, 25.648 v souvislosti s covidem-19 zemřelo. Andská země s 31 miliony obyvatel čítá 78,6 úmrtí na 100.000 obyvatel, což je víc než v Brazílii.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Orbán je pro vítězství Trumpa. V článku obvinil demokraty z "morálního…

21.09.2020 10:30 Maďarský premiér Viktor Orbán dnes podpořil opětné zvolení republikána Donalda Trumpa v…

Mučení a vraždy. Volby nemohou organizovat zločinci, řekl venezuelský…

21.09.2020 10:23 Volby ve Venezuele nemohou organizovat ti, kteří se dopustili zločinů proti lidskosti. Jediné, o…

Začíná všeobecná rozprava VS OSN, kvůli koronaviru poprvé virtuálně

21.09.2020 09:20 Valné shromáždění OSN se v úterý sejde již po 75. k zahájení všeobecné rozpravy, poprvé v historii…

Koronavirem se celosvětově nakazilo přes 31 milionů lidí

21.09.2020 08:50 Koronavirem se ve světě nakazilo od začátku epidemie už více než 31 milionů lidí.

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama