Ministři obrany USA a Ruska hovořili o situaci v Sýrii

Ministři obrany Spojených států a Ruska dnes telefonicky jednali o situaci v Sýrii. Oznámilo to ruské ministerstvo obrany. Ministři Mark Esper a Sergej Šojgu spolu hovořili jen den po telefonátu náčelníků generálních štábů obou zemí Gennadije Gerasimova a Marka Milleyho, kteří se rovněž zabývali situací v Sýrii po tureckém vpádu.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Mark Esper
doporučujeme

Ve stručné zprávě ruského ministerstva se uvádí, že Šojgu a Esper "posoudili otázky, které jsou v kontextu situace v Sýrii předmětem oboustranného zájmu". Zda se rozhovor uskutečnil z iniciativy Moskvy nebo Washingtonu, informace neuvádí.

Rusko se po turecké intervenci ocitlo v obtížné situaci, protože Kreml v syrském konfliktu podporuje režim Bašára Asada, ovšem turecké armádě navzdory protestům NATO dodává moderní výzbroj. Moskva dává stále víc najevo, že s tureckou operací v Sýrii nesouhlasí a nebyla o ní předem informována. Stejné výtky zaznívají na adresu Ankary i z Washingtonu.

Kremelský mluvčí Dmitrij Peskov v pondělí prohlásil, že Moskva nechce zvažovat možnost, že by se ruští vojáci v Sýrii dostali s tureckou armádou do střetu. Rusko je podle agentury Interfax odhodláno zabránit střetu syrské a turecké armády u strategicky důležitého města Manbidž, kde ruské síly začaly hlídkovat na linii mezi armádami obou zemí. Americké síly se z oblasti stahují.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Podaří se svrhnout Trumpa? Demokraté zveřejní část návrhu ústavní žaloby

10.12.2019 09:39 Aktualizováno Demokraté v americké Sněmovně reprezentantů by měli dnes zveřejnit dva články návrhu ústavní žaloby…

Vojenský letoun záhadně zmizel v Chile, na palubě je 38 osob

10.12.2019 08:00 Na jihu Chile se ztratilo z radarů vojenské letadlo se 38 osobami na palubě, informují o tom místní…

Inspekce si posvítila na FBI kvůli vyšetřování Trumpa. Mělo politický…

09.12.2019 20:57 Aktualizováno Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) nevedl proti volební kampani nynějšího…

Americká armáda plánuje velké cvičení v Evropě, pošle sem tisíce vojáků

09.12.2019 20:05 Aktualizováno Spojené státy v rámci rozsáhlého cvičení s evropskými státy NATO pošlou v dubnu a květnu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama