Na většinu Kalifornie se bude od neděle vztahovat omezení pohybu

Ve dvou nejhustěji osídlených kalifornských regionech začne od nedělní půlnoci platit omezení pohybu, informuje dnes server CNN. Volná kapacita lůžek na jednotkách intenzivní péče v Jižní Kalifornii a San Joaquin Valley totiž klesla pod 15 procent, což vyvolalo spuštění dříve oznámených opatření pro tento případ. Uzávěra se bude týkat 27 milionů lidí včetně obyvatel Los Angeles a San Diega.

Los Angeles
doporučujeme

Kromě toho začnou od neděle platit protikoronavirová omezení i v San Franciscu a jeho okolí, které se rozhodlo zavést opatření i přesto, že je míra volných lůžek v oblasti ještě nad 15 procenty. Na většinu Kalifornie se tak bude vztahovat omezení pohybu, upozorňuje agentura Reuters.

Hranici 15 procent volné kapacity na jednotkách intenzivní péče pro spuštění karanténních opatření v každém z regionů oznámil ve čtvrtek kalifornský guvernér Gavin Newsom. Jižní Kalifornie v sobotu uvedla, že má již méně než 12,5 procent volných lůžek, v regionu San Joaquin klesla kapacita pod devět procent.

V rámci opatření oznámených guvernérem budou muset obyvatelé postižených oblastí zůstávat doma a vycházet budou moci jen kvůli nezbytným pochůzkám, jako je nákup základních potravin či návštěva lékaře. Povoleno bude i venčení psů nebo individuální sportování. Uzavřeny budou restaurace, které budou moci vydávat jen jídlo s sebou, bary, tělocvičny, kadeřnictví nebo kasina. Povoleny nebudou ani bohoslužby v uzavřených prostorách.

Američtí odborníci se obávají přetížení nemocnic a nárůstu počtu zemřelých. V pátek bylo v celých Spojených státech zaznamenáno přes 200.000 nově potvrzených případů koronaviru a 2861 úmrtí, odborníci navíc varují, že brzy může být překonána hranice 3000 mrtvých za den. Podle předního amerického epidemiologa Anthony Fauciho je tak nutné, aby Spojené státy zpřísnily hygienická opatření.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

USA hlásí na 4000 nových obětí koronaviru

22.01.2021 10:52 Dalších asi 4000 úmrtí způsobených covidem-19 zaznamenaly ve čtvrtek Spojené státy, kde celková…

Kvůli koronaviru se letos nebude konat karneval v Riu de Janeiro

22.01.2021 05:39 Kvůli šíření koronaviru se letos neuskuteční slavný karneval v Riu de Janeiro. Oznámil to dnes…

Návrat dětí do škol? Američtí akademici naznačili, kde leží bezpečná…

22.01.2021 00:01 NÁZOR - Zjistili jsme, že školy mohou otevřít pro prezenční výuku, aniž by v lokalitě zesílilo…

Biden představil celostátní strategii boje proti koronaviru

21.01.2021 22:10 Nový prezident USA Joe Biden dnes podepsal sérii exekutivních příkazů týkajících se boje s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama