Situace v Brazílii se zhoršuje, počet úmrtí stoupá ke 3000 za den

Epidemická situace v Brazílii se dál zhoršuje. Místní ministerstvo zdravotnictví ohlásilo, že počet úmrtí v souvislosti s covidem-19 za den dosáhlo nejvyšší hodnoty od začátku epidemie a blíží se k třem tisícům. Podle odborníků země zažívá nejhorší zdravotnický kolaps ve svých dějinách, uvedla dnes agentura EFE.

Ilustrační foto
doporučujeme

V noci na dnešek SEČ brazilské ministerstvo zdravotnictví ohlásilo, že za předchozích 24 hodin zemřelo 2841 pacientů, u kterých byla diagnostikován covid-19. To je vůbec nejvyšší hodnota od začátku epidemie a o 600 úmrtí více než předchozí rekord z minulého týdne. Počet případů infekce objevených za poslední den dosáhl téměř 84.000, což je třetí nejvyšší údaj od počátku pandemie.

Podle státního střediska zdravotnického výzkumu Fiocruz Brazílie čelí nejhoršímu zdravotnickému a nemocničnímu kolapsu ve svých dějinách. "Je naprosto naléhavé a nutné posílit soubor nelékových opatření, jež vedou ke zpomalení či znemožnění přenosu nákazy," uvedl ústav. Ten doporučuje omezení hospodářských aktivit, které nejsou nezbytné pro chod státu a společnosti, striktní dodržování rozestupů a nošení roušek a zrychlení očkování proti covidu-19.

Před zhoršením epidemické situace v Brazílii varovala minulý týden i Světová zdravotnická organizace (WHO). Podle ní je nezbytné přijmout celostátní protiepidemická opatření. Omezení zatím zavádí především jednotlivé brazilské státy.

Ústav Fiocruz také potvrdil předchozí údaje, podle kterých je ve 25 z 27 brazilských států volných méně než 20 procent lůžek s intenzivní péčí a v 15 státech to je dokonce pouze deset procent a méně.

Od začátku epidemie se v Brazílii, kde žije 212 milionů lidí, nakazilo koronavirem 11,6 milionu osob, z nichž 282.000 zemřelo. V obou případech se po USA jedná o druhý nejvyšší údaj na světě.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump řekl dárcům, že republikánům pomůže v roce 2022 získat Kongres

11.04.2021 10:05 Bývalý americký prezident Donald Trump chce pomoci republikánům ve volbách do Kongresu v roce 2022.…

Výroba Sputniku je stále nejasná. Brazilští experti musí na inspekci

10.04.2021 09:38 Zástupci brazilského úřadu pro zdravotnický dohled (Anvisa) se příští týden vydají do Ruska na…

Americká FDA nevidí příčinnost mezi krevními sraženinami a vakcínou od J&J

10.04.2021 08:41 Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) zatím nespatřuje příčinnost mezi vakcínu proti…

Biden představil návrh svého prvního rozpočtu

09.04.2021 19:45 Vláda amerického prezidenta Joea Bidena dnes představila návrh rozpočtu na rok 2022, který stvrzuje…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama