Skandál britské královské rodiny? ABC odmítla, že na nátlak zastavila reportáž

Americká televize ABC se brání nařčením, že na nátlak britské královské rodiny neodvysílala rozhovor s údajnou obětí pedofila Jeffreyho Epsteina a prince Andrewa. Reagovala tak na dnes uniklou nahrávku, na níž si reportérka Amy Robachová na postup televize stěžuje. Dnes o tom informovala agentura AP.

Princ Andrew, vévoda z Yorku, autor: Roosewelt Pinheiro/ABr
doporučujeme

Konzervativní web Project Veritas dnes zveřejnil video, kde dává Robachová hlasitě najevo svou rozladěnost a frustraci, že její rozhovor z roku 2015 s Virginií Robertsovou (dnes Giuffreovou) nikdy nebyl televizí odvysílán. Project Veritas je znám svým odporem k médiím hlavního proudu a snaží se poukazovat na jejich údajnou zaujatost a antikonzervativní světonázor.

Robachová na snímku prohlašuje, že na ABC tlačil Buckinghamský palác, aby se rozhovor s Robertsovou nevysílal. Naznačila, že se televize obává, že po zveřejnění reportáže by již nedostala příležitost získat rozhovor s princem Williamem a jeho chotí Kate Middletonovou.

Giuffreová u soudu s miliardářem Epsteinem uvedla, že byla donucena k sexu s Epsteinem a s dalšími vlivnými muži, včetně prince Andrewa. Vévoda z Yorku to odmítá a obvinění označil za "kategorickou nepravdu". Druhý nejstarší syn královny Alžběty II. se stejně jako mnoho jiných prominentů s Epsteinem přátelil a v médiích se opakovaně objevovaly snímky, na nichž je v miliardářově přítomnosti.

Stanice ABC v dnešním prohlášení uvedla, že uvedené interview nesplňovalo požadované nároky, neboť neobsahovalo dostatek pádných důkazů. "V té době ne všechny naše reportáže splňovaly naše kritéria k odvysílání, nikdy jsme ale případ nepřestali vyšetřovat," uvedla dnes ABC v prohlášení.

Na stranu svého zaměstnavatele se postavila i sama Robachová. "Ačkoliv jsem byla zklamaná, že nebyl odvysílán, samotný rozhovor nesplňoval naše standardy," uvedla v prohlášení. "V dalších letech mně ani mému týmu nikdo neřekl, abychom o Jefferey Epsteinovi přestali informovat. Případ jsme nadále agresivně sledovali."

Média případ ABC srovnávají s případem novináře Ronana Farrowa, který obvinil televizi NBC, že odmítla odvysílat jeho zjištění o přečinech vlivného hollywoodského producenta Harveyho Weinsteina. Farrow nakonec informace zveřejnil v časopise New Yorker.

Epstein po propuknutí skandálu se zneužíváním nezletilých dívek spáchal 10. srpna sebevraždu v newyorské věznici, kde čekal na soud.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump se po volbách uchýlil na twitter, kalendář má poloprázdný

24.11.2020 16:29 Od amerických prezidentských voleb uplynuly tři týdny a republikánský prezident Donald Trump,…

Do Bílého domu přivezli vánoční strom. Média to okomentovala nevybíravým…

24.11.2020 14:08 První dáma Spojených států v pondělí podle tradice v Bílém domě převzala vánoční strom. Jedle…

Nástup Bidena. Írán doufá ve zrušení amerických sankcí, firmy navazují…

24.11.2020 12:39 Írán doufá v návrat zahraničních společností, pokud zvolený americký prezident Joe Biden zruší…

Trump pověřil svůj tým předáním moci Bidenovi, hodlá ale pokračovat v…

24.11.2020 11:02 Aktualizováno Donald Trump pověřil svůj tým, aby zahájil předání moci nově zvolenému prezidentovi Joeu Bidenovi.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama