Soud v případu Floyda stanovil kauci milion dolarů. Jeho bratr slíbil spravedlnost

Trojice nyní již bývalých minneapoliských policistů, které prokuratura obvinila z napomáhání vraždě černocha George Floyda, dnes poprvé předstoupila před soud.

George Floyd
doporučujeme

Ten každému stanovil kauci milion dolarů (23,4 milionu korun), napsala agentura Reuters. Z vraždy Floyda byl obviněn jejich kolega Derek Chauvin, který muži při zatýkání zhruba devět minut klečel na krku.

Tři bývalí policisté Thomas Lane, J. Alexander Kueng a Tou Thao byli z napomáhání vraždě obviněni ve středu. Pokud soud jejich vinu uzná, hrozí jim podle Reuters až 40 let ve vězení.

Chauvin dnes před soud předveden nebyl, kauce v jeho případě byla již dříve stanovena na 500.000 dolarů. Před soud Chauvin znovu předstoupí 8. června.

Každý žádá spravedlnost pro George Floyda, který zemřel minulý týden při zatýkání americkou policií, a spravedlnosti se mu dostane. Na dnešním pietním shromáždění v Minneapolisu to podle televize CNN prohlásil Floydův bratr Philonise Floyd. Právní zástupce rodiny Benjamin Crump řekl, že Floyda zabila pandemie rasismu a diskriminace.

"Všichni tito lidí přišli, aby viděli mého bratra. A je úžasné, že dojal srdce tolika lidí," řekl Philonise Floyd. "Každý chce spravedlnost, všichni žádáme pro George spravedlnost. Dostane ji, dostane ji," prohlásil.

Philonise Floyd o bratrovi řekl, že ho lidé měli rádi, neboť s nimi jednal, jako by byli výjimeční. "Cítili se, jako by byli prezidentem," uvedl o pocitu, který podle něj při kontaktu s Georgem lidé měli.

Crump na vzpomínkovém setkání řekl, že k dosažení spravedlnosti pro Floyda bude nutné jednotné úsilí nejen v soudní síni, ale i mimo ni. "Nebyla to koronavirová pandemie, co George Floyda zabilo. To, co George zabilo, byla jiná pandemie, kterou v Americe příliš dobře známe, byla to pandemie rasismu a diskriminace," uvedl.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kreml obvinil Bidena, že šíří nenávist proti Rusku

26.10.2020 12:03 Kreml dnes obvinil kandidáta amerických demokratů na prezidenta Joea Bidena, že šíří nenávist proti…

Volební souboj v USA bude tvrdý. Nepodceňuji Trumpovu hru, řekl Biden

26.10.2020 11:08 Kandidát demokratů na post šéfa Bílého domu Joe Biden v rozhovoru s televizí CBS prohlásil, že…

Američan odsouzený za pokus o převrat ve Vietnamu byl propuštěn z vězení

26.10.2020 09:45 Američan vietnamského původu Michael Nguyen, který byl vloni odsouzen k 12 letům vězení za pokus o…

O volby v USA je velký zájem. Předčasného hlasování už využilo víc lidí…

26.10.2020 08:25 V prezidentských volbách v USA již odevzdalo hlasy víc lidí, než kolik hlasovalo předčasně ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama