Stovky migrantů se snaží projít z Guatemaly přes Mexiko do USA

Stovky migrantů ze středoamerických zemí dnes přešly guatemalskou hranici do Mexika se zřejmým záměrem otestovat míru odhodlání mexických úřadů zabránit jim v cestě do Spojených států. Informovaly o tom agentury AP a Reuters. Washington vyvíjí silný tlak na mexickou vládu, aby znemožnila migrantům přejít na sever k hranicím USA.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

Zástup lidí časně ráno místního času (brzy odpoledne SEČ) přebrodil hraniční řeku Suchiate mezi Guatemalou a Mexikem dál od pečlivě střeženého mostu na hraničním přechodu Tecún Umán. Přes ten se migranti snažili projít už o víkendu a znovu v pondělí, ale mexické bezpečnostní síly jim v tom zabránily.

Procesí se po překonání řeky vydalo po dálnici směrem k jihomexickému městu Tapachula. Na cestě však na kráčející zástup už čekají desítky příslušníků mexické národní gardy vybavených štíty. K přepravě zadržených migrantů jsou také připravené dodávkové vozy imigračního úřadu.

Salvadorský vůdce karavany José Luis Morales podle AP řekl, že migranti chtějí vyjednávat o pokojném pokračování v cestě. Mexické úřady ale dosud proti takovým větším výpravám tvrdě zasahovaly kvůli loňskému silnému odporu Washingtonu, který Mexiku hrozil sankcemi v případě přílivu migrantů přes mexické území.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Konec války v Afghánistánu. Tálibán a USA podepíšou mírovou dohodu

21.02.2020 15:34 Aktualizováno Afghánské radikální hnutí Tálibán podepíše 29. února před mezinárodními pozorovateli v katarské…

Rusko chce Trumpovi opět pomoci ve volbách. Tajné služby USA důrazně varují

21.02.2020 11:55 Aktualizováno Americké tajné služby varovaly členy Sněmovny reprezentantů, že Rusko se vměšuje i do aktuální…

První test před etnicky různorodými voliči. Primárky demokratů se…

21.02.2020 11:01 Souboj amerických demokratů o možnost postavit se v listopadových volbách republikánskému…

Trump kritizoval udělení Oscara filmu Parazit. Distribuční firma bryskně…

21.02.2020 08:27 Americký prezident Donald Trump na předvolebním mítinku v Coloradu kritizoval, že hlavní cenu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama