Trump má závažné zdravotní potíže? Nečekaně musel do nemocnice

Americký prezident Donald Trump netrpí bolestmi hrudníku ani jinými akutními zdravotními potížemi a důvodem jeho sobotní návštěvy ve vojenské nemocnici Waltera Reeda byla rutinní prohlídka. Podle agentury Reuters to v pondělí uvedl prezidentův lékař Sean Conley.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Donald Trump, 45. prezident USA
doporučujeme

Trumpova nečekaná návštěva vojenské nemocnice na předměstí Washingtonu vedla k řadě spekulací ohledně zdravotního stavu 73letého prezidenta, který obecně nedbá na rady lékařů, že by měl zhubnout a cvičit. Proslýchalo se mimo jiné, že prezident si stěžuje na bolesti na hrudi, což by mohlo naznačovat problémy se srdcem.

"Navzdory jistým spekulacím prezident nemá bolesti na hrudníku ani nebyl vyšetřován či léčen s žádnými naléhavými zdravotními problémy," napsal v prohlášení vydaném Bílým domem Trumpův lékař. "Abych byl konkrétnější, prezident neabsolvoval žádné speciální kardiologické ani neurologické vyšetření," konstatoval Conley.

"Jednalo se o rutinní, plánovanou prohlídku, která je součástí preventivní péče, jež je prezidentovi poskytována," dodal lékař.

Donald Trump podle něj stále užívá lék na snížení hladiny cholesterolu, která mu nyní byla naměřena nižší než při poslední, únorové prohlídce. Tehdy lékaři označili prezidentův zdravotní stav za velmi dobrý.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Důchodci, chcete se mít dobře? Odstěhujte se z Česka, tvrdí průzkum

08.12.2019 22:40 Aktualizováno Myslíte si, že vás čeká po odchodu do důchodu v Česku nejistá budoucnost? Stále rozšířenějším…

FBI řeší útok na floridské základně jako teroristický čin

08.12.2019 20:56 Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) pracuje s předpokladem, že páteční střelba na armádní…

Střelec z Floridy se před útokem inspiroval případy masové střelby

08.12.2019 08:59 Saúdskoarabský vojenský student, který v pátek na základně americké armády na Floridě zabil tři…

Americké války jen tak neskončí? Strategické selhání, kritizuje profesor

08.12.2019 00:01 NÁZOR - Americký ministr obrany Mark Esper vnesl do vojenského slovníku nové ospravedlnění pro…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama